Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vyhledávání


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 3 záznamů z celkového počtu 1069, zobrazeny 1. - 3.

 

Ilona

Dobrý den, mám dotaz, zda je možné dostat z konzumace kravského mléka KE? Tepelně jsem ho zpracovala tak, že do teplého (nikoliv vroucího) mléka jsem dala cukr, sůl a dětskou krupičku. Celou směs jsem přivedla k varu a dále vařila cca 2 minuty. Děkuji za Vám za odpověď.

Odpověď lékaře:

Dobrý den, virus KE je spolehlivě ničen pasterizací. Tu je možno provádět jako tzv. dlouhou pasterizaci, kdy mléko zahřejeme na 63°C a při této teplotě udržujeme 30 minut, nebo jako tzv. šetrnou pasterizaci mléka, kdy mléko zahřejeme na 72°C po dobu 15-30 sekund. Postup, který používáte by měl tedy bránit možné nákaze. Přeji hodně zdraví.

Monika

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je možné nechat se očkovat v době kdy ještě kojím. Syn už má sice 10 měsíců ale o ukončení kojení jsem ještě neuvažovala ale protože chodíme často do přírody nerada bych jej při mém onemocnění přes mateřské mléko nakazila, je-li to možné. Tak nevím jestli musím s kojením přestat abych se mohla nechat očkovat a nikdo z mých lékařů mi na to nedokázal odpovědět. Děkuji za odpověď

Odpověď lékaře:

Dobrý den, kojení není kontraindikací očkování, naočkovat se můžete bez obav a v žádném případě nemusíte přerušovat kojení. Naočkováním nijak neohrožujete zdraví svého dítěte. Přeji Vám hodně zdraví.

Daniela

Dobry den, mam 4 mesicniho synka a je plne kojen. Na posileni imunity jsem si zakoupila Colostrum, ale jedna se o nepasterizovany vyrobek a me by zajimalo, jestli bych se nemohla nakazit klistovou encefalitidou a tim i synka, kdyz je kojen. Sama jsem byla ockovana proti encefalitide, ale v roce 2006. Bohuzel jsem na preockovani po trech letech nebyla, protoze jsem byla tehotna se svym prvnim synkem a doktorka mi to nedoporucovala... Dekuji moc za odpoved, Daniela

Odpověď lékaře:

Dobrý den,nepředpokládám, že by bylo možné nakazit se klíšťovou encefalitidou z tohoto výrobku, výrobce mléko před požitím testuje na přítomnost mikroorganismů. Kojení není kontraindikací očkování, takže se můžete očkovat proti KE, Váš syn až od ukončeného 12. měsíce věku.Přeji Vám hodně zdraví.

 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj