Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 120 záznamů z celkového počtu 120, zobrazeny 101. - 110.

[ 11 ]  12 

» 14.7.2009

ja jsem onemocnela klistovou encefalitidou po ockovaci latce.20.unora 2006jsem zalehla a vratila jsem se po trech mesicich 4Odni na aru.5 dnina neurologii hned jsem jela do janskych lazni.jela jsem o berlich a tam my pomohli.ted je to pulrok co nemam duchod,a jsem rada ze to dopadlo dobre.proto uz zadne jine ockovani.po ock.latce je prubeh nemoci horsi.nez kdyz dostanete nemoc prirozene.

 

» 12.7.2009

ahoj mám přítele v nemocnici s klíštovkou je tam týden a má stále strašné bolesti hlavy a žaludku i když dostáva denně kapačky.Chtěla jsem se zeptat jestli tento průběh je normální a jak dlouho asi tyto bolesti budou trvat. Mám o něj děsnej strach a vždycky si myslím když za ním dorazím že to bude aspon trošku lepší a přitom mi to připadá že mu je čím dál tím hůř.Prosím jestli by mi mohl dát někdo vědět jak asi dlouho to trvá a co bychom mohli ovlivnit díky moc

 

» 6.7.2009

Děkuji Ivovi za upozornění na web borelioza.Chci se zeptat, neví někdo jestli jsem po prodělání"klíšťovky" proti ní imunní?Ptala jsem se několika lékařů a nikdo mi nedokázal dát jednoznačnou odpověď.Až hygienička řekla,že bych měla být.

 

» 18.6.2009

Dobrý den,
nedá mi to, abych nezareagovala na poslední příspěvek od jistého pana "Mildy". Milý pane, možná je to pro Vás vyhazování peněz, ale z vlastní zkušenosti Vám mohu říct, že pokud byste prodělal jen jednou klíšťovou encefalitidu nebo boreliozu, pokud byste měl tak neskutečné bolesti hlavy, čtyřicítky horečky, kterých se nemůžete zbavit, stále jen dny a noci zvracíte, nemůžete už ani chodit, už jen otočit na posteli je pro Vás problém, absolutně nevnímáte, jste odkázán jen na ostatní, nevíte, co se kde kolem Vás děje a máte strach z toho, že budete mít trvalé následky. Po takovéto zkušenosti dáte cokoli za to, aby se to už nikdy neopakovalo, aby nikdo z Vašeho okolí neměl možnost poznat takovou bolest a takové utrpení. Nehledě na to, že jste v lehčím průběhu vyřazen na minimálně 3 měsíce z běžného života. Absolutně nevíte o čem mluvíte, prosím, zamyslete se sám nad sebou nad takovýmto názorem, klidně se nenechte očkovat, ale všem ostatním očkování doporučuji, sice není na boreliozu, ale v současné době, kdy jsou klíšťata čím dál tím více infikovaná a kdy i v oblasti, která dle mapy není vůbec možná nákaza, předejdete opravdu velkému utrpení. Toť vlastní zkušenost. A velmi čerstvá.

 

» 17.6.2009

Očkování proti klíštatům, stejně jaké každé jiné očkování, je k ničemu. Je to jen vyhazování pěněz loby výrobců léčiv. Lidi uvědomte si, že klíštata vždy byla a tato módní vlna očkování jen vytahuje peníze z hloupých lidí do kapes příživníků. A stejně je to s ptačí chřipkou ma kterou hloupí lidé kupovali za velké peníze vakcinu, která na ten vir nebyla vůbec účinná. A stejně tak chřipka prasečí. Umírání na "banální" chřipku je normální a vždy bylo. Podivte se na na smrt na silnicích, podivte se na havarie v letadle. Cožpak se budem "očkovat" i proti tomu. Který vyčuránek si vymyslí další past na obyčejné lidi?

 

» 16.5.2009

Chtěl bych nasměrovat Anetu (příspěvek z 19. 4. 09) na web borelioza.cz - její zdr. problémy mohou (samozřejmě nemusí) být způsobeny boreliozou nebo jinou koinfekcí přenášenou klíšťaty. Přesnější odpověď mohou dát testy W-Blot na borrelie, prováděné např. v SZÚ Praha.

 

» 19.4.2009

Klíšťovou encefalitidu jsem prodělala v létě v roce 1998.Nejprve to vypadalo jako chřipka,nebo nějaká viroza.Trvalo to asi týden.Po třech týdnech jsem se stále necítila úplně v pořádku a tak jsem navštívila obvodního lékaře. Nasadil mi biseptol,ale už druhý den jsem měla horečky 39 stupňů. Řekl,že biseptol zabere ať mám trpělivost.Po dvou dnech jsem měla čtyřicítky a ukrutné bolesti hlavy,přestala jsem jíst,ale i pít,vše jsem vyzvracela i prášky.Lékař mi nasadil antibiotika.Stále jsem byla v domácím ošetření.Měla jsem chuť jen na mléko.Manžel se lékaře ptal,jestli můžu zapíjet antobiotika mlékem,řekl,že bez problémů,když na něj mám chuť.A prý jestli se to nezlepší půjdu na kapačky do nemocnice,ale druhý den odjel na dovolenou.Byla jsem přes den sama doma,doslova jsem se doplazila do koupelny a sama si udělala zábal z osušek.Neměla jsem sílu vrátit se do postele a tak jsem ležela v koupelně na podlaze.Horečka klesla,ale tak na hodinu,pak se zase vrátila.Tak jsem prožila asi 14dnů s krutýma bolestma hlavy,nejedla jsem ani nepila.Během týdne jsem zhubla 5 kilo.Pak se můj stav pomalu lepšil.Bylo mi hloupé tak dlouho doma ležet s "virozou "a šla jsem na svoji žádost do práce.Asi po dvou dnech mi volal lékař,že z mé krve bylo zjištěno,že jsem prodělala klíšťovou encefalitidu.V ordinaci mě pak poklepal na rameno,že můžu být ráda,že chodím a hýbu rukama.Téměř celý rok jsem měla problémy s pamětí-pro něco jsem šla a než jsem došla do cíle,nevěděla jsm proč tam jdu,nepamatovala jsem si jména,nesoustředila jsem se.Jezdila jsem na doporučení obvodního lékaře do hepatologické poradny.Až teď po tolika letech mě napadlo proč ?Nikoho jsem se tenkrát nezeptala.Teprve teď mě napadají souvislosti-hučení a pískání v uších,špatné soustředění a paměť,špatný spánek,únava a další problémy,které lidé kolem mě nechápou.Poslední dobou se to zhoršuje a já nevím jestli to mohou být následky klíšťovky.Existuje nějaká poradna na kterou bych se mohla obrátit?Kde by mě odpověděli na moje otázky,jestli jsou to opravdu následky mého onemocnění a jestli se s tím dá něco dělat?

 

» 12.4.2009

Klíšťovou encefalitidou jsem se nakazila loni v dubnu. Podotýkám, že jsem z Prahy a na zahradě klíšťata nemáme (pes klíště nikdy neměl), kde jsem se mohla nakazit, je mi záhadou, protože jsem žádné klíště neobjevila ani mě nenapadlo, že bych mohla mít tuto nemoc.

Vše začalo tím, že jsem na začátku května měla vyšší horečky, asi 37,7 které přetrvávaly přes týden. Někdo má názor, že pokud horečka není vyšší než 38, neměla by se srážet, takže jsem nebrala žádné léky proti horečce a na to, že jsem měla horečku jsem se necítila nemocně. Když jsem měla i po týdnu horečku, tak jsem zašla k lékaři. Lékařka se mě asi 3x ptala, jestli mě nebolí v krku. 3x jsem jí odpověděla, že mě v krku nebolí a že kromě horečky mě nic netrápí. Odešla jsem s nějakými antibiotiky. Asi po 36 hodinách, co jsem začala brát antibiotika horečka přestala a bylo mi dobře (antibiotika zabrala, myslela jsem si). Následujících 10 dnů, co jsem brala anitibiotika jsem se cítila dobře. Asi den po té, co jsem je dobrala, se mi opět vrátila horečka, měla jsem nejdříve 37,3, další den 37,7 tak jsem šla znovu k lékaři, že jsem dobrala antibiotika a mám opět horečky, odebrali mi krev a poslali mě domů, že kdybych měla přes 38, tak ať přijdu. Další den už jsem měla horečku 38,5 tak jsem šla znovu k lékaři, měla jsem horší jaterní testy, tak mě poslala na infekční s tím, že by to mohla být mononukleoza. V nemocnici mi odebrali krev, hospitalizaci jsem odmítla, nevěděli co mi je a doma mi bylo líp, každý den jsem jezdila na kontrolu. V čekárně mě při horečkách už 39,5 nechali čekat třeba tři hodiny s tím, že se nejde objednat na určitou hodinu. Ve druhé fázi nemoci mě občas bolela hlava. Jiné příznaky jsem neměla. Asi po 8 dnech se jim vrátili výsledky z laboratoře s pozitivním výsledkem na klíšťovou encefalitu. Jen tak z nudy jsem si na internetu našla, že soukromá laboratoř má výsledky ten den, ale v Krčské nemocnici mají asi hodně času. Také jsem si našla, že jen při podezření na klíšťovou encefalitidu mě měli poslat na magnetickou rezonanci a odebrat vzorek mozkomíšního moku, samozřejmě že se s ničím takovým nikdo neobtěžoval. Do čtyřech týdnů odezněly horečky a bolesti hlavy. Další měsíc jsem byla hrozně unavená a spala jsem i 18 hodin denně. Únava odeznívala velmi pomalu. Několik měsíců po nemoci jsem byla hodně náladová, nepříjemná a protivná.

Teď je to skoro rok, ale pořád nejsem stejná, jako před nemocí. Mám horší náladu, nudím se, nejsem schopná nic dělat, nic mě nebaví. Když potřebuji něco zařídit, třeba zajít na studijní oddělení, tak se na to připravuji tak 14 dní.

V říjnu jsem se zkusila vrátit do školy (MFF UK), měla jsem velké problémy se soustředit, měla jsem nepříjemný pocit na přednášce, kde bylo 50 lidí, postup jak počítat různé typy příkladů jsem sice pochopila, ale dělala jsem chyby třeba ve sčítání a odčítání do 20. Asi dva měsíce beru Citalec a chodím na akupunkturu, nastalo sice mírné zlepšení, ale je to běh na dlouhou trať.

Po pátrání na anglických webech jsem zjistila, že v zahraničí tuto nemoc nenazývají klíšťová encefalitida, ale klíšťová a komáří encefalitida. Kdybych věděla, že tuto nemoc mohou přenášet i komáři, tak bych se bývala nechala očkovat.

Také jsem byla jedna z těch, která si myslela, že mě se to netýká, že mě tahle nemoc nemůže potkat, že do přírody nechodím, tak kde bych chytla klíště. No a chytla jsem ho právě já ...

 

» 27.3.2009

Dobrý den, klíšťovou encefalitidou jsem onemocněl 7/ 2004. Nejdřív to mělo průběh jako angína, po 14 dnech bolesti ustoupily a já se chystal zpět do práce, jenže bolesti přišly nanovo a k tomu velké horečky. Pak jsem byl 3 týdny na Bulovce v Praze( horší nemocnice snad není) a pak jsem byl nemocen ještě 3 měsíce. Měl jsem ale prostě štěstí , protože v Listopadu 2004 jsem se vrátil do normálního života. Nenechalo to na mne žádné následky, hned jsem nechal celou rodinu očkovat. Akorát chci říci, že v květnu 2004 jsem běžel maratón v Praze a v srpnu jsem se učil znovu chodit. Je to s klíštětem síla. Přeji všem ať je to nepotká.

 

» 3.3.2009

Klíčťovou encefalitidu jsem prodělala v 8/2008, bylo to opravdu příšerné, myslela jsem, že umřu. Nebyla jsem schopná ani kousek jít a to jsem měla 14 měsíčního syna o kterého se výborně starali moji rodiče. Očkování je opravdu důležité.

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj