Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 107 záznamů z celkového počtu 107, zobrazeny 41. - 50.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8  9  10  11 

» 31.8.2013

Zájem lidí o očkování proti klíšťové encefalitidě rok od roku stoupá. Dokazují to aktuální údaje VZP. Do poloviny prázdnin letos využilo možnosti získat příspěvek 750 korun na očkování proti této nákaze bezmála stejně klientů, jako loni za celý rok. Oproti roku 2010 stoupl zájem více než čtyřnásobně.

Za čtyři měsíce, kdy měli klienti VZP možnost o příspěvek požádat, jim pojišťovna vyplatila téměř 5,5 milionu korun.

Další informace najdete na www.komunita111.cz nebo www.trijednicky.cz

 

» 13.1.2013

...sam mam po tom vsem..... a mam tady pribeh je to tezke to vime vsichni ..ale chci aby lide psali ... vy jste pouzil nejhorsi pribeh ...vime ze to existuje ..ale mozna jste odradil jine... piste a piste

 

» 10.11.2012

Buďte ráda, že manžel žije. Moje žena to nepřežila. Nepodceňujte očkování! Hazardujete s životem a psychyckým zdravím rodiny!!!

 

» 4.11.2012

Dobrý den, sama jsem klíšťovku neprodělala, ale můj manžel před 3 lety. Pokaždé, když si na to vzpomenu, polije mě pot a běhá mi mráz po zádech. Pamatuji si, že jej jeho obvodní lékařka léčila penicilinem, neboť vyvodila jednoznačný závěr, že je to angína. Bohužel stav se zlepšil pouze na týden a po týdnu vysoké 40 stupňové horečky, nesnesitelné bolesti hlavy, tělo neposlouchalo. Nebyl to hezký pohled a nejhorší, že i když chcete moc pomoci, nevíte jak. Po čtrnácti dnech strávených v nemocnici následovala rekonvalescence doma. Ale i teď, pokud to manžel přežene s prací, má bolesti hlavy, hučení v uších a jak nikdy nebyl nemocný, tak každý rok na týden ulehne s chřipkou nebo angínou. Už není tak odolný vůči nemocem, jako jindy. A hlavně kdekdo z našich známých a přátel podotýká, že se po této nemoci změnil. Já to pozorovala od počátku, co přišel domu z nemocnice, ale nechtěla si to připustit do doby, než to začali říkat i ostatní okolo. Je tomu tak, změnil se a lehké žití to není. Tolik si nerozumíme, jako před nemocí. Náš vztah hrozně upadl, kolikrát jsem chtěla utéct, podat žádost o rozvod, ale nemohla jsem to udělat kvůli dětem. TAkže tiše vnitřně trpím a očekávám nějaký zázrak, že se to vše v dobré obrátí. Dokáže mi někdo poradit, jak dokázat žít s člověkem po klíšťové encefalitidě?

 

» 8.10.2012

Zdravím všechny pacienty po encefalitidě a bojujte, nervy se léčí pomalu. Prodělala jsem KE před šesti lety. Měla jsem jako dítě záchvatovou pohotovost, ale o možnosti očkování mi nikdo nikdy neřekl. Klíšťat bylo mnoho. Pak s pětiletou dcerou jsem začala cestovat do jižních Čech. Klíště, jak jsem se později dozvěděla, nymfa, mi přelezla po lýtku. Nepřisálo se, ale tito parazité už při lezení po člověku zkoušejí se zakousnout. Po měsíci malá teplota, nevolnost, modraly mi konečky prstů. Přechodila jsem to, potíže nějak ustoupily. Asi po dalším měsíci čtyřicítky, stálé zvracení, bolehlav, kašel,oči mě bolely při každém jejich pohybu. Lékař internista udělal krev, pak diagnostikoval těžkou chřipku, doporučil heřmánkový čaj. Nemohla jsem vstát ani z postele. Týden jsem doma trpěla, horečka každý den klesla o jeden stupínek, tak jsem si myslela, že se to lepší. Za týden jsem jela na plánovaný výlet a stále se necítila dobře, motala se mi vždy večer hlava, stále samý Ibuprofen. Po dalším měsíci mě teprve praktická lékařka odeslala na infekční, a pouze z mého roztřeseného podpisu a popisu příznaků mi lékařka diagnostikovala KE. Konečně mě po měsících problémů hospitalizovali, kortikoidy, Mannitol. Lumbálka vyšla pozitivně na KE, boreliosa neg. Lékařky nechápaly, jak při tak standardním průběhu ostatní lékaři vůbec nic nepoznali, ani podezření neměli. Po propuštění z nemocnice jsem odmítla hospitalizaci v psychiatr.léčebně a šla na neurologii nechat se vyšetřit, podotýkám, že z vlastního popudu. Měsíc jsem ležela, EEG špatné, mravenčení v nohách, hlavě,bolesti, orchestr v uších, letargie, deprese, záchvaty paniky, stále nějaké infekce, nemohla jsem číst, psát, dívat se na televizi, slyšet zvuky, a to jsem blízko letiště, takže si to umíte představit. Musela jsem odejít z vysoké školy a dítě už ani nevědělo, že má mámu. Paměť nesloužila, koncentrace žádná, a léčení s depresemi a epilepsií, o léčení šelestu v uších ani nemluvím. Po půl roce mírné zlepšení, ale jako dřív jsem byla až po letech. Celkem přibližně pět let života, nejhorší byly ty vlny zlepšení a zhoršení, kdy už opravdu nevíte, co si máte o tom myslet. Lékaři mají úplně protichůdné názory na další očkování, ale asi půjdu, přestože jsem kdysi měla protilátek dost. Mrzí mě, že mě nikdo nepoučil a nevyslovil podezření na tuto nemoc, nemusela jsem ji tak dlouho přecházet a mohla být bez následků. I když můžu být ráda, že chodím a mluvím, jak mi později řekli. Zkuste kvalitní rehabilitaci, ta jediná pomáhá, také antidepresiva a antiepileptika a hlavně dobrý a pohodový neurolog a podpora rodiny, procházky v přírodě a vitamíny, enzymy, odpočinek. Poslouchejte svoje tělo a nic nepodceňujte, a lékaře stále navštěvujte, i když se vám vůbec nechce a je vám zle. Vydržte, trpělivost musíte mít obrovskou. Čas letí a všechno bude v pořádku.

 

» 3.10.2012

....Hmm.... já tomu plně veřím.....

 

» 3.9.2012

Tělem v hrobě, když mě vezla sanita s 40,7 °C, jedno velké peklo i po propuštění z nemocnice. Mým cílem je nyní přežívat, na to abych žila teď nemám sil.

 

» 31.7.2012

O této problematice se více dozvíte na www.komunita111.cz

 

» 31.7.2012

O této problematice se více dozvíte na www.komunita111.cz

 

» 30.6.2012

nemám ani príbeh, skôr by som rad vedieť , pri akej teplote a za ako dlho sa zničí vírus encefalitídy v mlieku ??? ďakujem.

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj