Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

O projektu

Stránky www.klistova-encefalitida.cz, na které jste zavítali, zapadají do kontextu internetových zdrojů se zdravotnickou tématikou, kterých nyní vzniká velké množství. Lidé v dnešní době již zdaleka nejsou závislí pouze na tom, co jim sdělí či nesdělí jejich lékař, ale informace o zdravotnických tématech si mohou vyhledávat sami.

Praktický lékař ani specialista nemá mnohdy čas na podrobný rozhovor s pacientem, ve kterém by mu vysvětlil všechny podrobnosti a souvislosti týkající se jeho nemoci či problému.

Protože tvůrci těchto stránek jsou z velké části lékaři nebo lidé, kteří mají ke zdravotnictví velmi blízko, chápeme dobře potíže obou stran. Na jedné straně pacient, který potřebuje podrobné a přesné informace, mnohdy i podporu a lidský kontakt. Na druhé straně lékař, kterému se stále nedostává času. Lékař ve své ordinaci, který škvírou mezi dveřmi dobře vidí nervózně podupávající dav v čekárně.

Ilustrace

Prostřednictvím těchto stránek bychom chtěli alespoň malou částí přispět ke stále se rozrůstající rodině kvalitních serverů se zdravotnickou tématikou, které přinášejí informace především přesné (hlavně od lékařů-odborníků), dále aktuální, stále nové, dostatečně podrobné a přitom srozumitelné. Zároveň tak rozšiřujeme naši vlastní „rodinku“ zdravotnických internetových stránek, které se dosud dotýkaly tématu chřipky(www.chripka.cz), alergické rýmy (www.bez-alergie.cz) a také lidské sexuality (www.sexualne.cz).

Protože i zkušenosti z našich ostatních projektů nám napovídají, že naši čtenáři a uživatelé se rádi aktivně účastní „života“ a provozu stránek, zařadili jsme vedle základních lékařských informací a pravidelně aktualizovaných novinek ze světa klíšťat také soutěže a prostor pro diskuzi a vzájemné sdělování zkušeností.

K dispozici je rovněž poradna lékaře, kde na dotazy odpovídá zkušený specialista. Sice bez možnosti osobního kontaktu, na druhou stranu bez časového stresu a omezení vzdáleností, jak jsme si již u internetu dávno zvykli.

Nakonec bychom chtěli vám ale i sami sobě popřát, aby stránky klistova-encefalitida.cz plnily dobře svou úlohu, aby Vám byli bohatým zdrojem aktuálních informací a přispívaly k životní pohodě a harmonii, jak je to ostatně úkolem pro celou medicínu již od dávnověku.

 

Stránky archivovány Národní knihovnou ČR

Ilustrace

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj