Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 107 záznamů z celkového počtu 107, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

» 18.7.2021

Po očkování proti klíšťatům jsem dostala zanet míchy. Už nikdy více. Rok a půl lítání po neurologii, x magnetických rezonanci, lumbální punkce.
Nejdříve mne měli za simulanta co si vše vymýšlí. Od pasu dolů jsem necítila tělo, brnění nohou, šílená únava, nemohla.jsem sejít schody apod.
Do té doby jsem byla úplně normální zdravá holka.

 

» 17.3.2021

Dobrý den, v lednu 2021 jsem dostala třetí dávku vakcíny proti encefalitidě, od té doby mám čím dál větší bolesti v ruce, do které byla vakcína aplikována. Zejména v oblasti lokte, takže někdy ani nedokážu ruku zvednout, resp. ohnout. Nevím, co s tím. Odezní to časem? Nemí někdo s tím zkušenost?

 

» 25.1.2021

Dobrý den, přečetla jsem některé příspěvky o zkušenostech s KE. Měla jsem za to, že jsem KE prodělala také, aspoń to mám v diagnóze, ale příznaky jsem měla úplně jiné. Źádné bolesti, teploty, pouze zvracení jen při pohledu na jídlo, klíštata jsem měla 2 v polovině července 2020. Začala mi mrtvět pravá ruka, měla jsem vysoký tlak, odvezla mě rychlovka, nastávala kvadruparéza, ochabování končetin, dvě okresní nemocnice si mě přehazovaly jako horký brambor, magnetická rezonance, lumbálka, obojí 2x. Z lumbálky zjistili, že příčinou je klíště. V nemocnicích na JIPkách jsem pobyla měsíc, poté mi byla předepsána intenzivní rehabilitace, kde jsem byla 9 týdnů, cvičení 6x denně - v rouškách a kde jsem se konečně postavila na nohy. Zůstal mi nepohyblivý pravý loket s tím, že nervy se v něm mohou obnovit za delší dobu, tak cvičím doma, je to velký handicap. Ale co mi zůstalo celkem normální je mozek, po prvotních bludech jsem mluvila naprosto srozumitelně a naneštěstí si uvědomovala, co mě potkalo i jaké následky to může mít.

 

» 13.12.2020

V červenci 2020 jsem se nechala naočkovat proti klíšťové encefalitidě.
Bolela mně ruka,do které jsem dostala vakcínu,byla jsem pár dní unavenější.Zhruba do měsíce mně začala bolet púlka hlavy,pak se přidala bolest za okem.Vyšetřeni na MR,malý nález,poté lumbální punkce,ze které vyšla roztroušená skleróza.Postupem mi začalo brnění ruky,nohy,závratě,jsem unavenější.
Léčba RS ještě nezačala.Neurologové vidí jasnou souvislost mezi očkováním a nemocí.
Žádná reklama ani praktický lékař na nebezpečí komplikací po očkování nevaruje..

 

» 29.8.2020

Slíbila jsem pokračování a tak tedy…
Po 4 měsících (tedy v únoru) jsem sama ukončila nemocenskou a nastoupila do práce (pracuji nyní jako učitelka na ZŠ speciální). Nástup do práce jsem nezvládala. Hned druhý den se dostavily bolesti hlavy, od třetího dne opět tabletky proti bolesti, na konci týdne jsem si je brala už preventivně, že třeba hlava nerozbolí, ale stejně se bolesti dostavily a s nimi i neskutečná únava, v noci nespavost a vnitřní třes, hučení v uších (proti tomu beru léky stále). Víkend jsem prospala. Toto pokračovalo i druhý týden a tak jsem odešla znova na nemocenskou. Byl březen a přišel koronavirus. Je to blbé, ale mi to přišlo vhod. Děti do školy nechodily a já mohla být ještě chvíli v klidu doma. V červnu jsem již svou práci zvládala lépe, ale i tak byla znát únava, bolesti hlavy a noční nespavost. Během léta mi nedělalo dobře výrazné horko (i když ho moc nebylo), raději jsem se držela doma, a také změny počasí. Zjistila jsem, že mívám závratě, které jsem dřív nemívala. Vyjít na rozhlednu, sednout na lodičku, podívat se z výšky dolů apod. to byly věci, které mi dřív nedělaly problém.
Prázdniny končí, já nastupuji do práce, do které se těším, takže doufám, že tentokrát už to vyjde! Nejsem sice ještě úplně v pohodě, ale ještě to není ani rok, a tak musím být trpělivá. Jsem si ale jistá, že to zvládnu ???? .
Možná by stálo ještě za zmínku, že jsem alespoň svou nemocí přispěla k vyšší proočkovanosti proti klíšťové encefalitidě v okolí mých známých, za což jsem moc ráda, ale už méně pozitivní zpráva – kolegyně z bývalé práce (dětská sestřička) právě leží na infekci … hádejte s čím? ☹
Takže pokud váháte, nechte se raději očkovat !

 

» 28.8.2020

Dobrý den, protože chodím často do lesa, nechala jsem si píchnout první dávku FSME IMMUN. Ještě v den očkování mě začal strašně bolet ruka. Dva dny to bolelo opravdu hodně a nebylo mi ani dobře od žaludku. Pak to trochu ustoupilo, ale dnes je to 10 dnů a stále to dost bolí a ruku nemůžu téměř používat. Nikdo mi není schopen sdělit, zda je to ještě normální a kdy to odezní a jestli to odezní. Psala jsem dotaz i sem na stránky emailem, ale žádná odpověď. Být očkovaná proti klíšťatům jsem opravdu chtěla, ale momentálně zvažuji, že si druhou dávku nedám a jen si přeji, aby mě ta ruka už přestala bolet. Jinak žádné zevní projevy nemám. Teď jsem na to objednala dceru a jen doufám, že nebude mít tuhle reakci.

 

» 22.8.2020

Bohužel ještě nyní po dvou letech,příliš reálné:-(

 

» 22.8.2020

Bohužel ještě nyní po dvou letech,příliš reálné:-(

 

» 13.8.2020

Jsou tu reálné příběhy?

 

» 15.5.2020

Manžel bol 15 minút v lese a miesto húb doniesol kliešťa. Hneď si ho aj vybral. Bolo to v lese v Považskej Bystrici.

Dva týždne mu nič nebolo. No potom ho bolela hlava, bol malátny, akoby ho niečo obchádzalo.To trvalo asi dva dni. Potom bol pár dní fit a prišli horúčky. Ja už som tušila, že má kliešťovú encefalitídu, ale nechcel ísť k lekárovi.

Po dvoch dňoch, ktoré takmer celé prespal s horúčkou, mi v noci hovorí: "Akoby som mal niečo v hlave, stále sa mi vracia rovnaká nezmyselná myšlienka."

Celú noc sa prehadzoval, chodil v kuse močiť, hoci nič nepil. Nemal silné bolesti hlavy, ani ztuhnutú šiju. Bol len svetloplachý.

Ráno sa mi ho našťastie podarilo dostať na pohotovosť. Behom hodiny v čakárni mu teplota vystúpila na 41,3 stupňa C!

Našťastie mladá lekárka hneď vedela, o čo ide. Okamžite prevoz na infekčné oddelenie, lumbálka, odbery.Na infekčnom sa čudovali, prečo ho posielajú, lebo nemal výrazné meningeálne príznaky.

Už z lumbálky sa zistila meningitída, z odberu kliešťová encefalitída. V nemocnici bol 10 dní. Teplota mu na druhý deň klesla, no práve vtedy sa ukážu následky. Bol spomalený v myslení, reči aj pohybe. Mimovoľne mu tiekli slzy. Mladý človek vyzeral ako dedko s demenciou. Nikto mi nepovedal, že je to len prechodný stav. Po návrate domov to bolo ťažké.
Nesmel nič robiť, nesmel myslieť, čítať, sledovať tv, internet, nič. Totálny detox.

Prvé dni mi odpovedal len áno,nie,hm. Nič sa nepýtal.

Bol strašne unavený, svetloplachý, rok nesmel na slnko a keďže ochorel v máji, celé leto bol zavretý doma za roletami. Stále ho trápi mravčenie (pichanie) na hlave, čo mu dosť zmiernila malá dávka antidepresív.

7 mesiacov bol PN.Najprv mu v práci dali fyzicky ľahšiu prácu.Po pár mesiacoch sa vrátil na pôvodnú pozíciu.Prácu zvláda.Len na konci týždňa je už veľmi unavený, v sobotu býva dosť podráždený a všetko mu vadí. On si ale myslí, že sa hnevá oprávnene.
Zostal taký emocionálne otupený. Nikdy nebol veľmi emotívny, ale teraz akoby mu bolo všetko jedno.

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj