Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 109 záznamů z celkového počtu 109, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

» 14.6.2022

Pro všechny kdo se v součastnosti potýkají s následky KE uvádím svůj krátký postřeh z mého průběhu onemocnění. Diskuse na tomto webu mi pomohla v době, kdy jsem si i já nevěděl rady se sebou samým a hledam pomoc.
Naštěstí se mi podařilo odhalit KE brzy z krevních testů odebraných po opakujícím se brnění prstů a chřipce. Následoval týden relativního klidu a odpočívání dle rad lékaře - nabírání sil. Po cca týdnu jsem během několika hodin propadl so silné světloplachosti, urputných bolestí hlavy. Odvezl jsem se na infekční oddělení ÚVN a začalo peklo. Dva týdny jsem ležel pouze na lůžku a přeskakoval mezi spánkem a bolestí hlavy spojenou se silnými halucinacemi v podobě mravencu na zdi, na posteli apod.. Po 14 dnech jsem byl propuštěn a další měsíc odpočíval doma. Po 3 měsících od onemocnění jsem byl terpve schopen chodit sám na WC a udělat si snídani. Od té doby se můj stav střídavě zlepšoval a zhoršoval a to v závislosti na mém zdravotním stavu, stresu a únavě. Prošel jsem mnoha vyšetřeními a hledal důvody pro tak velkou změnu, jež mě provázázejí i dnes. Vyzkoušel jsem čínskou medicínu, otužování, dýchání ... Vše víceméně s dobrým účinkem, ale pokud nezměníte výrazně svůj životvní styl a neuberete na výkonu, tak se vše vrátí do obvyklých potíží.
Při odchozu z nemocnice mi lékařky říkala, že následky jsou na několik let a možná do konce života. Osobně jsem se setkal s lidmi, jež po 10 letech nejsou schopni dělat svoji práci a propadjí doma únavě a bilestem. Tento osud se mi snad daří překonávat, ale pouze pokud dodržuji spánkový režim a nesnažím se přetěžovat a sportuji jak to jde Hodně zdaru všem kteří procházejí krytickým obdobím.

 

» 1.10.2021

V červenci jsem pár dní před porodem dostala šílené bolesti hlavy a horečky. Lékaři mi nemohli dělat kvůli těhotenství žádná vyšetření a přemýšleli i o císařském řezu, ale naštěstí se miminko nakonec narodilo přirozeně. Hned po porodu mi byla dělaná lumbální punkce, z níž se zjistilo, že mám klíšťovou encefalitidu - přesto, že jsem očkovaná! Celkově jsem strávila téměř měsíc po nemocnicích. Z jedné nemocnice mě po pár dnech pustili domů, aby mě po dalších pár dnech přijali do jiné, protože mi ochrnula pravá půlka obličeje a částečně i těla. Po návratu domů jsem stejně jen ležela a nebyla schopná nic dělat. Tak je to převážně doteď, i když o maličko je to lepší. Na začátku jsem se totiž cítila jako na smrtelné posteli a už jsem se se všemi loučila. Podstoupila jsem dvě magnetické rezonance - mám tam nějaký nález - prý to může být od klíšťovky, ale nemusí. Chodila jsem na rehabilitace s obličejem a nejspíš budu chodit i kvůli neobratné pravé ruce a noze. Trpím nespavostí, pobolívá mě hlava, třese se mi ruka, bolí mě záda a klouby na ruce, různě mě po těle brní, píská mi v uších, jsem celkově taková otupělá a totálně bez energie. Předtím jsem byla mladá, zdravá holka a teď je ze mě troska, která ani nemá sílu starat se o vlastní dítě. Pořád doufám, že se to zlepší a zase budu moct fungovat. Už je to dlouhý :(. Nikomu tuhle hnusnou nemoc nepřeju a doufám, že všem, co ji dostali, je a nebo aspoň bude lépe. Nejste v tom sami. Hodně štěstí a zdraví.

 

» 18.7.2021

Po očkování proti klíšťatům jsem dostala zanet míchy. Už nikdy více. Rok a půl lítání po neurologii, x magnetických rezonanci, lumbální punkce.
Nejdříve mne měli za simulanta co si vše vymýšlí. Od pasu dolů jsem necítila tělo, brnění nohou, šílená únava, nemohla.jsem sejít schody apod.
Do té doby jsem byla úplně normální zdravá holka.

 

» 17.3.2021

Dobrý den, v lednu 2021 jsem dostala třetí dávku vakcíny proti encefalitidě, od té doby mám čím dál větší bolesti v ruce, do které byla vakcína aplikována. Zejména v oblasti lokte, takže někdy ani nedokážu ruku zvednout, resp. ohnout. Nevím, co s tím. Odezní to časem? Nemí někdo s tím zkušenost?

 

» 25.1.2021

Dobrý den, přečetla jsem některé příspěvky o zkušenostech s KE. Měla jsem za to, že jsem KE prodělala také, aspoń to mám v diagnóze, ale příznaky jsem měla úplně jiné. Źádné bolesti, teploty, pouze zvracení jen při pohledu na jídlo, klíštata jsem měla 2 v polovině července 2020. Začala mi mrtvět pravá ruka, měla jsem vysoký tlak, odvezla mě rychlovka, nastávala kvadruparéza, ochabování končetin, dvě okresní nemocnice si mě přehazovaly jako horký brambor, magnetická rezonance, lumbálka, obojí 2x. Z lumbálky zjistili, že příčinou je klíště. V nemocnicích na JIPkách jsem pobyla měsíc, poté mi byla předepsána intenzivní rehabilitace, kde jsem byla 9 týdnů, cvičení 6x denně - v rouškách a kde jsem se konečně postavila na nohy. Zůstal mi nepohyblivý pravý loket s tím, že nervy se v něm mohou obnovit za delší dobu, tak cvičím doma, je to velký handicap. Ale co mi zůstalo celkem normální je mozek, po prvotních bludech jsem mluvila naprosto srozumitelně a naneštěstí si uvědomovala, co mě potkalo i jaké následky to může mít.

 

» 13.12.2020

V červenci 2020 jsem se nechala naočkovat proti klíšťové encefalitidě.
Bolela mně ruka,do které jsem dostala vakcínu,byla jsem pár dní unavenější.Zhruba do měsíce mně začala bolet púlka hlavy,pak se přidala bolest za okem.Vyšetřeni na MR,malý nález,poté lumbální punkce,ze které vyšla roztroušená skleróza.Postupem mi začalo brnění ruky,nohy,závratě,jsem unavenější.
Léčba RS ještě nezačala.Neurologové vidí jasnou souvislost mezi očkováním a nemocí.
Žádná reklama ani praktický lékař na nebezpečí komplikací po očkování nevaruje..

 

» 29.8.2020

Slíbila jsem pokračování a tak tedy…
Po 4 měsících (tedy v únoru) jsem sama ukončila nemocenskou a nastoupila do práce (pracuji nyní jako učitelka na ZŠ speciální). Nástup do práce jsem nezvládala. Hned druhý den se dostavily bolesti hlavy, od třetího dne opět tabletky proti bolesti, na konci týdne jsem si je brala už preventivně, že třeba hlava nerozbolí, ale stejně se bolesti dostavily a s nimi i neskutečná únava, v noci nespavost a vnitřní třes, hučení v uších (proti tomu beru léky stále). Víkend jsem prospala. Toto pokračovalo i druhý týden a tak jsem odešla znova na nemocenskou. Byl březen a přišel koronavirus. Je to blbé, ale mi to přišlo vhod. Děti do školy nechodily a já mohla být ještě chvíli v klidu doma. V červnu jsem již svou práci zvládala lépe, ale i tak byla znát únava, bolesti hlavy a noční nespavost. Během léta mi nedělalo dobře výrazné horko (i když ho moc nebylo), raději jsem se držela doma, a také změny počasí. Zjistila jsem, že mívám závratě, které jsem dřív nemívala. Vyjít na rozhlednu, sednout na lodičku, podívat se z výšky dolů apod. to byly věci, které mi dřív nedělaly problém.
Prázdniny končí, já nastupuji do práce, do které se těším, takže doufám, že tentokrát už to vyjde! Nejsem sice ještě úplně v pohodě, ale ještě to není ani rok, a tak musím být trpělivá. Jsem si ale jistá, že to zvládnu ???? .
Možná by stálo ještě za zmínku, že jsem alespoň svou nemocí přispěla k vyšší proočkovanosti proti klíšťové encefalitidě v okolí mých známých, za což jsem moc ráda, ale už méně pozitivní zpráva – kolegyně z bývalé práce (dětská sestřička) právě leží na infekci … hádejte s čím? ☹
Takže pokud váháte, nechte se raději očkovat !

 

» 28.8.2020

Dobrý den, protože chodím často do lesa, nechala jsem si píchnout první dávku FSME IMMUN. Ještě v den očkování mě začal strašně bolet ruka. Dva dny to bolelo opravdu hodně a nebylo mi ani dobře od žaludku. Pak to trochu ustoupilo, ale dnes je to 10 dnů a stále to dost bolí a ruku nemůžu téměř používat. Nikdo mi není schopen sdělit, zda je to ještě normální a kdy to odezní a jestli to odezní. Psala jsem dotaz i sem na stránky emailem, ale žádná odpověď. Být očkovaná proti klíšťatům jsem opravdu chtěla, ale momentálně zvažuji, že si druhou dávku nedám a jen si přeji, aby mě ta ruka už přestala bolet. Jinak žádné zevní projevy nemám. Teď jsem na to objednala dceru a jen doufám, že nebude mít tuhle reakci.

 

» 22.8.2020

Bohužel ještě nyní po dvou letech,příliš reálné:-(

 

» 22.8.2020

Bohužel ještě nyní po dvou letech,příliš reálné:-(

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj