Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 103 záznamů z celkového počtu 103, zobrazeny 71. - 80.

 1  2  3  4  5  6  7  [ 8 ]  9  10  11 

» 1.3.2010 (Gábina)

Zdravím, v červnu 09 mi na Bulovce zjistili encefalitidu, ukrutné bolesti hlavy a zvracení jsem si užila v těch nejtelpejších červnových dnech (venku bylo údajně kolem 28 stupňů). Po kapačkách manitolu a týdnu na Bulovce jsem byla propuštěna do domácího léčení s tím, že do měsíce budu OK. První měsíc nemoci jsem nebyla schopná sedět a vleže jsem i jedla. Do listopadu jsem nebyla schopná vyjít na denní světlo bez slunečních brýlí. Přestala jsem poslouchat hudbu, protože se mi z ní dělalo špatně. teď je začátek března a já jsem stále na neschopence. Myslela jsem, že už mi je líp, ale minulý týden o vycházkách jsem omdlela na poště a o víkendu v noci jsem omdlela po cestě na záchod. Na první pohled vypadám zdravě, ale po jakékoliv aktivitě jsem nesnesitelně unavená. Moje nejbližší okolí to chápe, ale další známí nejspíš mají pocit, že si vše vymýšlím. Občas je dost náročné nezačít propadat sebelítosti, ale nejvíc mě drží můj přítel, který je mi celou dobou oporou. Všem nemocným přeji chápavé okolí a mnoho duševních sil.

 

» 29.1.2010 (Petra)

Ahoj, klíšťovou encefalitidu jsem prodělala před 17 lety. To mi bylo 7 let. Hodně se píše, že děti mají lehčí průběh, ale to u mě bohužel nebylo. I když z dětství si moc věcí nepamatuji, scény, jak se kroutím bolestí hlavy, jak mě vezou do nemocnice a spoustu dalších si pamatuji, jako by to bylo včera. Ale možná to bylo způsobeno tím, že mi na ní přišli až hodně pozdě. Prvně to měla být jen chřipka a když už mě bolely svaly a klouby a nemohla se moc hýbat, označila mě doktorka za lenocha. Teprve až jsem nemohla vstát z postele mě přijali do nemocnice, kde jsem strávila měsíc. A bohužel i po 17 letech mám stále bolesti hlavy, špatnou rovnováhu a zhoršené soustředění.

 

» 16.12.2009 (Lenka)

Ahoj, já jsem prošla klíšťovkou 07/2008 a dodnes se stím neumím vypořádat. Po týdnu teplot (k 39°C) jsem si došla k lékařce, s tím že jsem měla klíště. Nevěřila, po dalšim týdnu nevolností se opět dostavila teplota okolo 40°C, motolice, zhoršení vidění, přestala jsem cítit nohy.
Po pobytu 14dní v nemocnici, jsem nebyla měsíc schopna být sama, neustále musel být někdo sem mnou, a dobrých půl roku mi pomáhala mamka a ceké okolí s domácností a dětmi . Je to již rok a půl, bolest hlavy ustoupuje, třes ruky zůstal, a oči při únavě zlobí, neustále mi hučí v uších. Nezvládám psychické vypětí a jakoukoliv fyzickou práci dělám minimálně 3x déle než před nemocí. Zůstává problém s koncentrací a soustředěním. Lékaři prohlásili, že na venek vydámám velice dobře a to uvnitř se prý dá zakamuflovat. Začala jsem navštěvovat psychologa. Přes všechno můžu doporučit co nejvíce odpočívat, teď přes vánoce se nestresovat a užívat pohodu a klid

 

» 14.12.2009 (Hanka)

Ahoj,
já jsem prodělala klíšťovku v dubnu 09, ležela jsem v nemocnoci měsíc .Asi dva dny v ohrožení života nemohla jsem dýchat neviděla na levé oko.
Hrozné bolesti hlavy,třes. Je prosínec a já jsem stále na neschopence hlava mne bolí stále,někdy méně jindy více,třes mi zůstal jsem unavená a nejsem schopna dělat běžné věci bez odpočinutí. Do práce nejsem schopná jít.
Dávají mne neustále jiné psychopika, vůbec to nepomáhá.
Nyní mi připadá jako by se to vracelo mám hrozné bolesti,je mi nazvracení.
Teploty přes týdenb 37.6.
Máte někdo zkušenosti z dlouhodobou léčbou.
Když mne propouštěli z nemocnice tak tvrdili že za měsíc dva budu v pořádku.
A pořád nic,už jsem z toho zoufalá je mi 30 a chtěla bych zas normálně žít.
Dceru jsem naočkovala a radím každému at to udělá taky. Je to hrozná nemoc.
Prosím Vás může se to encefalitida vrátit. asi těžko,aspoň doufám.

 

» 18.11.2009 (Petra)

Ahoj, já mám zase trošku opačnou zkušenost. Na encefalitidu jsem se nechala nedávno očkovat, po první vakcíně do ramene jsem nemohla celou noc spát bolestí ruky. K ránu už jsem nemohla, tak jsem si vzala ibuprofen. To samé ještě druhy den dopoledne. Až náhodou jsem se dnes setkala s lékařem, který mi vysvětlil, že to není normální reakce. Je prý riziko, že bych encefalitidu mohla dostat. Může se to prý stát lidem, kteří mají mimořádně silný imunitní systém. Další dávku mi doporučil o dost odložit a teď bych měla být, co nejvíce v klidu a pozorovat jestli nebudu mít nějaké příznaky. Před tímhle mě nikdo nevaroval. Tímto nechci nikoho odrazovat, stále si myslím, že očkování rozhodně má smysl. Lidí s podobným nastavením imunity je asi hodně málo. Jen si dejte pozor, pokud budete mít podobnou reakci jako já... měla jsem štěstí, že jsem potkala doktora, který o tom něco věděl a včas mě před další dávkou varoval.

 

» 2.10.2009 (DANA)

ahoj mam zasebou klistovou encefalitidu jsem ve tretim mesici tehotenstvi.Musim na potrat je velke riziko postizeni ditete.Rozhodnuti nechali lekari na nas nevim co delat poradte prosim zda ma nekdo skusenost

 

» 16.9.2009 (Iva)

Loňské prázdniny jsem prožila mezi horečkou, zvracením, bolestmi. Trvalo měsíc, než lékaři přišli na to, že mám klíšťovou encefalitidu a po dalších měsících boreliózu a protože jsem začala vidět všechno rozmazaně a protáhle, poslali mě na psychiatrii, protože na očním vyšetření bylo všechno vpořádku. Pouze shodou náhod se podařilo zjistit, že mě to způsobuje toxoplasmósa. Takže teď jsem z nejhoršího venku, už zase chodím, vidím a i paměť se obnovuje. Je fajn, když slyším, jak jsem to báječně zvládla a jak vypadám dobře. V tu chvíli však myslím na to, kolik strašné bolesti a jak hrozné utrpení mám za sebou a myšlenku na to, že se ráno bojím pohnout, protože mě bude zase něco bolet.

 

» 21.8.2009 (Vendy)

Tak i nás klíšťovka zasáhla. Právě je v nemocnici můj teprve 4letý syn. Na začátku srpna dostal teploty přes 38 a k tomu křeče do bříška. Dětské paní doktorky (viděly ho celkem 3) tvrdili, že to je virová chřipka. Dělali mu vyšetření stolice a moči a vše bylo negativní. Po cca 1týdnu byl opět fit. Ale za týden se teploty vrátily a k tomu i zvracení. Teploty lítaly mezi 38 - 40 C. Dětská doktorka nás poslala do nemocnice, kde mu konečně odebrali krev a zjistili, že je to klíšťová encefalitida. Také mu provedli lumbální punkci. Nemohl se 24 hodin hýbat. Teď dostává kortikoidy a po cca 1týdnu pobytu v nemocnici by ho měli pustit domů, kde budeme v léčbě pokračovat. Už teď víme, že nesmí do školky, do žádného kolektivu, omezit televizi, počítač, fyzickou námahu, sluníčko.... Takže pokud váháte, zda nechat dítě nebo sebe naočkovat, tak já říkám OČKOVAT!!!

 

» 28.7.2009 (Lenka)

Dobrý den,

pokud člověk prodělal klíšťovou encefalitidu, měl by být už celý život proti tomu imunní. Jen se doporučuje nechat si po deseti letech změřit hladinu čehosi, zda-li tomu opravdu je tak i nadále. V případě dětí je prý průběh klíšťové encefalitidy lepší, než u dospělého člověk, prý netrpí tolik bolestmi hlavy, jako dospělý člověk. Manžel měl neskutečné bolesti, tvrdil, že si nedokáže představit, že tím trpí malé dítě a pak jsme se dozvěděli, že děti naštěstí netrpí tolik, co dospělý člověk. Tak snad jsem Vám trochu pomohla. U klíšťovky je nejdůležitější dostat se do dobrých rukou. Všem mohu jen doporučit Nemocnici Na Bulovce, rozumí tomu a vědí co dělají.

 

» 24.7.2009 (RENATA)

To co tady čtu mě děsivě zužuje.Dcera 3 roky prodělala nebo právě prodělává klíš´tovou encefalitidu.Začátkem července 09 začala mít vysoké teploty před 39,pak bolesti v krku,hlavy a očí.do toho zvracení..U Dr.dostala každý den píchaný penicilin,že je to spálová angína.O klíštětech které měla jsme se zmínili.Pak ještě dobírala v tabletách.Po té nastalo to samé co ze začátku,vysoké horečky,bolesti v krku,hlavy očí a zse to zvracení.Dostala znovu penicilin a konečně byl odběr krve .až po týdnu po odběru tj.dnes zjistili tu klíštovku.Nevím zda může ještě něco přijít,ale pokud jsou po této nemoci takové trvalé následky jako tady čtu,tak se mi chce z toho brečet.Vše trvá už 3 týdny..Pokud se po prodělání klíštovky očkuje,tak jí nechám určitě naočkovat.

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj