Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 103 záznamů z celkového počtu 103, zobrazeny 91. - 100.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

» 12.4.2009

Klíšťovou encefalitidou jsem se nakazila loni v dubnu. Podotýkám, že jsem z Prahy a na zahradě klíšťata nemáme (pes klíště nikdy neměl), kde jsem se mohla nakazit, je mi záhadou, protože jsem žádné klíště neobjevila ani mě nenapadlo, že bych mohla mít tuto nemoc.

Vše začalo tím, že jsem na začátku května měla vyšší horečky, asi 37,7 které přetrvávaly přes týden. Někdo má názor, že pokud horečka není vyšší než 38, neměla by se srážet, takže jsem nebrala žádné léky proti horečce a na to, že jsem měla horečku jsem se necítila nemocně. Když jsem měla i po týdnu horečku, tak jsem zašla k lékaři. Lékařka se mě asi 3x ptala, jestli mě nebolí v krku. 3x jsem jí odpověděla, že mě v krku nebolí a že kromě horečky mě nic netrápí. Odešla jsem s nějakými antibiotiky. Asi po 36 hodinách, co jsem začala brát antibiotika horečka přestala a bylo mi dobře (antibiotika zabrala, myslela jsem si). Následujících 10 dnů, co jsem brala anitibiotika jsem se cítila dobře. Asi den po té, co jsem je dobrala, se mi opět vrátila horečka, měla jsem nejdříve 37,3, další den 37,7 tak jsem šla znovu k lékaři, že jsem dobrala antibiotika a mám opět horečky, odebrali mi krev a poslali mě domů, že kdybych měla přes 38, tak ať přijdu. Další den už jsem měla horečku 38,5 tak jsem šla znovu k lékaři, měla jsem horší jaterní testy, tak mě poslala na infekční s tím, že by to mohla být mononukleoza. V nemocnici mi odebrali krev, hospitalizaci jsem odmítla, nevěděli co mi je a doma mi bylo líp, každý den jsem jezdila na kontrolu. V čekárně mě při horečkách už 39,5 nechali čekat třeba tři hodiny s tím, že se nejde objednat na určitou hodinu. Ve druhé fázi nemoci mě občas bolela hlava. Jiné příznaky jsem neměla. Asi po 8 dnech se jim vrátili výsledky z laboratoře s pozitivním výsledkem na klíšťovou encefalitu. Jen tak z nudy jsem si na internetu našla, že soukromá laboratoř má výsledky ten den, ale v Krčské nemocnici mají asi hodně času. Také jsem si našla, že jen při podezření na klíšťovou encefalitidu mě měli poslat na magnetickou rezonanci a odebrat vzorek mozkomíšního moku, samozřejmě že se s ničím takovým nikdo neobtěžoval. Do čtyřech týdnů odezněly horečky a bolesti hlavy. Další měsíc jsem byla hrozně unavená a spala jsem i 18 hodin denně. Únava odeznívala velmi pomalu. Několik měsíců po nemoci jsem byla hodně náladová, nepříjemná a protivná.

Teď je to skoro rok, ale pořád nejsem stejná, jako před nemocí. Mám horší náladu, nudím se, nejsem schopná nic dělat, nic mě nebaví. Když potřebuji něco zařídit, třeba zajít na studijní oddělení, tak se na to připravuji tak 14 dní.

V říjnu jsem se zkusila vrátit do školy (MFF UK), měla jsem velké problémy se soustředit, měla jsem nepříjemný pocit na přednášce, kde bylo 50 lidí, postup jak počítat různé typy příkladů jsem sice pochopila, ale dělala jsem chyby třeba ve sčítání a odčítání do 20. Asi dva měsíce beru Citalec a chodím na akupunkturu, nastalo sice mírné zlepšení, ale je to běh na dlouhou trať.

Po pátrání na anglických webech jsem zjistila, že v zahraničí tuto nemoc nenazývají klíšťová encefalitida, ale klíšťová a komáří encefalitida. Kdybych věděla, že tuto nemoc mohou přenášet i komáři, tak bych se bývala nechala očkovat.

Také jsem byla jedna z těch, která si myslela, že mě se to netýká, že mě tahle nemoc nemůže potkat, že do přírody nechodím, tak kde bych chytla klíště. No a chytla jsem ho právě já ...

 

» 27.3.2009 (Zdeněk Janeček)

Dobrý den, klíšťovou encefalitidou jsem onemocněl 7/ 2004. Nejdřív to mělo průběh jako angína, po 14 dnech bolesti ustoupily a já se chystal zpět do práce, jenže bolesti přišly nanovo a k tomu velké horečky. Pak jsem byl 3 týdny na Bulovce v Praze( horší nemocnice snad není) a pak jsem byl nemocen ještě 3 měsíce. Měl jsem ale prostě štěstí , protože v Listopadu 2004 jsem se vrátil do normálního života. Nenechalo to na mne žádné následky, hned jsem nechal celou rodinu očkovat. Akorát chci říci, že v květnu 2004 jsem běžel maratón v Praze a v srpnu jsem se učil znovu chodit. Je to s klíštětem síla. Přeji všem ať je to nepotká.

 

» 3.3.2009 (Marcela)

Klíčťovou encefalitidu jsem prodělala v 8/2008, bylo to opravdu příšerné, myslela jsem, že umřu. Nebyla jsem schopná ani kousek jít a to jsem měla 14 měsíčního syna o kterého se výborně starali moji rodiče. Očkování je opravdu důležité.

 

» 30.11.2008 (jirka)

"ke" jsem prodelal v 7/2006 po klasicke lecbe v nemocnici jsem po 3mesicich nastoupil na vlastni zadost do prace/ucitel hudby/ nepopisuji to ze jsem prvne usel par metru a byl hotovy----- -po 2mesicich v praci jsem se sesypal -unava-uzkostne stavy-nespavost-spatna soustredenost- bolesti hlavy - neustale neco hledam -pamet -hubnuti a vice/ v 6/2007 jsem v cid -pracuji na polovicni uvazek s pocitem ze i toto nezvladam-vse co jsem drive resil normalne mne trva minimalne jednou tak dlouho nejen v praci ale i doma v normalnim zivote-po ruznych vysetrenich jsem skoncil na psychiatrii s diagnozou - uzkostne depresivni porucha na terenu encefalitidy- beru antidepresiva abych alespon fungoval a mohl se nejak uzivit -pochopitelne se bojim co bude dal stav se nijak zvlastne nezlepsuje jenom se snazim bojovat - pani primarka mi rekla ze to nema cenu nekomu vysvetlovat -tezko se to chape- jsem rad ze jsem neochrnul a nebo se asi nezblaznil-dnes mi snad pomaha jen a jen byt venku a na prochazkach a to uz dost dlouhych diky bohu -bude mi 55 roku nikomu nic moc nerikam ale vam to vsem pisi....

 

» 29.11.2008 (adalim)

Že tato nemoc existuje, jsem věděla, ale jakou spoušť po sobě zanechá na zdravém a fyzicky zdatném člověku, jsem něměla tušení. Manžel onemocněl v září, teď je konec listopadu a ještě leží v nemocnici. Je omezen pohyb na minimum, problémy dělá dýchání i polykání. zkrátka život se převrátí na ruby nejen u postiženého, ale i u celé rodiny. Co bude dál , nikdo neví. Stav se zlepšuje, ale po strašně malých krůčcích.
DEJTE SE OČKOVAT!!

 

» 11.11.2008 (lev)

překvapuje mě,že se k nám dosud nezačal dovážet velmi účinný prostředek na hubení klíšťat ze Spojených států.Je to ekologicky čisté řešení,kdy užitím přípravku hubíte selektivně pouze klíšťata a ostatní tvory žijící ve Vaší zahradě šetříte Jedná se o prostředek,který by při užití v zahradě dokázal vyhubit klíšťata ve všech jejich stadiích vývoje.Kupodivu se o to u nás zřejmě nikdo nezajímá.

 

» 26.10.2008 (monča)

Nukdy jsem si neuvedomila, že by se klíšťovka mohla týkat i mě. A když jsem ji dostala v 2 fázi v kombinaci s meningitidou a postpunkčním syndromem po lumbalce, zazila jsem si 10 nejhorších dní v životě. Měla jsem takové bolesti, že jsem si přala umřít... a to zní docela strašně v 18 letech. proto se nechte všichni očkovat at nedopadnete jako ja s bolestmi hlavy poruchy pozornosti a zapomínáním. nemluvě o neustálém pištění v uších.... a to mužu být ještě rada za to jak to dopadlo...

 

» 21.5.2008 (Petra)

Dobrý den,manželovi dnes diagnostikovali klíšťovku. Minulý týden na ni málem zemřel, chybělo málo. Teď jenom doufám, že se vše obrátí k lepšímu. Pozor! A to je řádně očkovaný!!! Takže ani očkování není záruka.

 

» 9.9.2007 (Jiřina Kolářová)

Klíšťovou encefalitidou jsem onemocněla v roce 2001. Nejdřív jsem pociťovala nevolnost, bylo mi na zvracení a měla jsem závratě. Manžel mě odvezl do nemocnice, kde mě hospitalizovali na neurologii. Poté, co mi udělali lumbální punkci, diagnostikovali mi klíšťovou encefalitidu. V nemocnici jsem strávila nějakou dobu, ale i po propuštění jsem měla a stále mám nepříjemné potíže. Často mívám závratě a pocit nejisté rovnováhy, vůbec nemohu spát na pravém boku. Bolívá mě hlava. Navštívila jsem od té doby již několik lékařů, ale neví si se mnou moc rady. Někteří mi přisoudili Ménierovu chorobu, jiní s tím nesouhlasí. Nasadili mi i nějaké léky, které mi trochu ulevily, ale úplně nepomáhají. Potíže mám pořád a myslím, že to jsou následky klíšťové encefalitidy.

 

» 6.9.2007 (Karel)

Mám za sebou 25 dní od zjištění druhého stádia a doposud nevím co si na mne nemoc ještě vymyslí. první 3 dny jsem díky bolestem uvažoval o tom jestli má smysl s tímto žít, Manitoli jich vás nezbaví. V současné době mám problěm jít i nakoupit, sotva tam dojdu a potom nevím pro co jsem šel. Mimochodem TV a PC je zakázáno. Karel. PS Pozitivum: zhubnul jsem 12kg.

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj