Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 120 záznamů z celkového počtu 120, zobrazeny 91. - 100.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

» 14.12.2009

Ahoj,
já jsem prodělala klíšťovku v dubnu 09, ležela jsem v nemocnoci měsíc .Asi dva dny v ohrožení života nemohla jsem dýchat neviděla na levé oko.
Hrozné bolesti hlavy,třes. Je prosínec a já jsem stále na neschopence hlava mne bolí stále,někdy méně jindy více,třes mi zůstal jsem unavená a nejsem schopna dělat běžné věci bez odpočinutí. Do práce nejsem schopná jít.
Dávají mne neustále jiné psychopika, vůbec to nepomáhá.
Nyní mi připadá jako by se to vracelo mám hrozné bolesti,je mi nazvracení.
Teploty přes týdenb 37.6.
Máte někdo zkušenosti z dlouhodobou léčbou.
Když mne propouštěli z nemocnice tak tvrdili že za měsíc dva budu v pořádku.
A pořád nic,už jsem z toho zoufalá je mi 30 a chtěla bych zas normálně žít.
Dceru jsem naočkovala a radím každému at to udělá taky. Je to hrozná nemoc.
Prosím Vás může se to encefalitida vrátit. asi těžko,aspoň doufám.

 

» 18.11.2009

Ahoj, já mám zase trošku opačnou zkušenost. Na encefalitidu jsem se nechala nedávno očkovat, po první vakcíně do ramene jsem nemohla celou noc spát bolestí ruky. K ránu už jsem nemohla, tak jsem si vzala ibuprofen. To samé ještě druhy den dopoledne. Až náhodou jsem se dnes setkala s lékařem, který mi vysvětlil, že to není normální reakce. Je prý riziko, že bych encefalitidu mohla dostat. Může se to prý stát lidem, kteří mají mimořádně silný imunitní systém. Další dávku mi doporučil o dost odložit a teď bych měla být, co nejvíce v klidu a pozorovat jestli nebudu mít nějaké příznaky. Před tímhle mě nikdo nevaroval. Tímto nechci nikoho odrazovat, stále si myslím, že očkování rozhodně má smysl. Lidí s podobným nastavením imunity je asi hodně málo. Jen si dejte pozor, pokud budete mít podobnou reakci jako já... měla jsem štěstí, že jsem potkala doktora, který o tom něco věděl a včas mě před další dávkou varoval.

 

» 2.10.2009

ahoj mam zasebou klistovou encefalitidu jsem ve tretim mesici tehotenstvi.Musim na potrat je velke riziko postizeni ditete.Rozhodnuti nechali lekari na nas nevim co delat poradte prosim zda ma nekdo skusenost

 

» 16.9.2009

Loňské prázdniny jsem prožila mezi horečkou, zvracením, bolestmi. Trvalo měsíc, než lékaři přišli na to, že mám klíšťovou encefalitidu a po dalších měsících boreliózu a protože jsem začala vidět všechno rozmazaně a protáhle, poslali mě na psychiatrii, protože na očním vyšetření bylo všechno vpořádku. Pouze shodou náhod se podařilo zjistit, že mě to způsobuje toxoplasmósa. Takže teď jsem z nejhoršího venku, už zase chodím, vidím a i paměť se obnovuje. Je fajn, když slyším, jak jsem to báječně zvládla a jak vypadám dobře. V tu chvíli však myslím na to, kolik strašné bolesti a jak hrozné utrpení mám za sebou a myšlenku na to, že se ráno bojím pohnout, protože mě bude zase něco bolet.

 

» 21.8.2009

Tak i nás klíšťovka zasáhla. Právě je v nemocnici můj teprve 4letý syn. Na začátku srpna dostal teploty přes 38 a k tomu křeče do bříška. Dětské paní doktorky (viděly ho celkem 3) tvrdili, že to je virová chřipka. Dělali mu vyšetření stolice a moči a vše bylo negativní. Po cca 1týdnu byl opět fit. Ale za týden se teploty vrátily a k tomu i zvracení. Teploty lítaly mezi 38 - 40 C. Dětská doktorka nás poslala do nemocnice, kde mu konečně odebrali krev a zjistili, že je to klíšťová encefalitida. Také mu provedli lumbální punkci. Nemohl se 24 hodin hýbat. Teď dostává kortikoidy a po cca 1týdnu pobytu v nemocnici by ho měli pustit domů, kde budeme v léčbě pokračovat. Už teď víme, že nesmí do školky, do žádného kolektivu, omezit televizi, počítač, fyzickou námahu, sluníčko.... Takže pokud váháte, zda nechat dítě nebo sebe naočkovat, tak já říkám OČKOVAT!!!

 

» 28.7.2009

Dobrý den,

pokud člověk prodělal klíšťovou encefalitidu, měl by být už celý život proti tomu imunní. Jen se doporučuje nechat si po deseti letech změřit hladinu čehosi, zda-li tomu opravdu je tak i nadále. V případě dětí je prý průběh klíšťové encefalitidy lepší, než u dospělého člověk, prý netrpí tolik bolestmi hlavy, jako dospělý člověk. Manžel měl neskutečné bolesti, tvrdil, že si nedokáže představit, že tím trpí malé dítě a pak jsme se dozvěděli, že děti naštěstí netrpí tolik, co dospělý člověk. Tak snad jsem Vám trochu pomohla. U klíšťovky je nejdůležitější dostat se do dobrých rukou. Všem mohu jen doporučit Nemocnici Na Bulovce, rozumí tomu a vědí co dělají.

 

» 24.7.2009

To co tady čtu mě děsivě zužuje.Dcera 3 roky prodělala nebo právě prodělává klíš´tovou encefalitidu.Začátkem července 09 začala mít vysoké teploty před 39,pak bolesti v krku,hlavy a očí.do toho zvracení..U Dr.dostala každý den píchaný penicilin,že je to spálová angína.O klíštětech které měla jsme se zmínili.Pak ještě dobírala v tabletách.Po té nastalo to samé co ze začátku,vysoké horečky,bolesti v krku,hlavy očí a zse to zvracení.Dostala znovu penicilin a konečně byl odběr krve .až po týdnu po odběru tj.dnes zjistili tu klíštovku.Nevím zda může ještě něco přijít,ale pokud jsou po této nemoci takové trvalé následky jako tady čtu,tak se mi chce z toho brečet.Vše trvá už 3 týdny..Pokud se po prodělání klíštovky očkuje,tak jí nechám určitě naočkovat.

 

» 16.7.2009

Odjel doktor.Už jsem ho vyměnila,ne proto že bych chtěla-zemřel.Nevím jestli ten nový je lepší !!??

 

» 16.7.2009

Nemám příběh, ale zkušenost s odstraňováním klíštěte. Klíšťat mám ročně na sobě hromadu. Vždycky jsem klíště odstraňoval vytočením a nikdy mi tam nic nezůstalo. Před dvěma dny, jsem zkoušel postup "vykývání" a zůstala mi tam hlavička a nebylo to poprvé. Takže podle mě je nejlepší klasika : zakápnout jodisolem a pak točit..

 

» 14.7.2009

Kdo odjel na dovolenou? Doktor? Jestli Váš domácí mazlík- ihned ho VYMĚŇTE!!!

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj