Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 107 záznamů z celkového počtu 107, zobrazeny 31. - 40.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10  11 

» 26.6.2018

Ráda bych reagovala na příspěvek Marka, protože i já mám za sebou klíšťovou encefalitidu v bulbární formě, tj.nejtěžší forma této nemoci. Byla jsem v bezvědomí, částečně ochrnutá, dokonce doktoři moc nedávali naději na mé přežití. Stalo se mi to v roce 2010, kdy mi bylo 46 let. Pokud s můj příspěvek přečte i Marek, chtěla bych mu sdělit, že nemá cenu vinit z něčeho doktorku. U mně se na to přišlo včas, dokonce jsem se nějak dohrávala do nemocnice a teprve tam se stav začal zhoršovat. Stejně s Vámi lékaři nemohou nic jiného dělat, než podávat antibiotika a čekat, jak se s tím tělo popere. Pokud byste Marku chtěl, ozvěte se mi na mail jmaternova@seznam.cz, můžeme vše probrat. Nebudu rozebírat vše, co se mnou od té doby bylo, ale nebylo to nic příjemného. Jsem díky tomu i v částečném invalidním důchodu. A jestli tyhle stránky čte někdo, kdo uvažuje o očkování, prosím neváhejte, nestojí to za ten risk. Také na mně klíšťata nikdy nešla a dokud jsem neměla tu vlastni zkušenost a neviděla ty ostatní postižené, nepřipouštěla jsem si, že by se mi mohlo něco stát. Ale v té době jsem byla asi oslabená a takhle to dopadlo.

 

» 30.5.2018

Je to asi 16 let zpět, co jsem měl klíště na hlavě, pak začala teplota, nevolnost, byl jsem u doktorky s matkou, řekli nám chřipka...... z lítání venku, kdyby to skončilo u teploty, možná by to dnes bylo jiné, jeden den jsem zkolaboval, probudil se v nemocnici a necítil půlku těla, necítil jsem pusu, ruku, nohu, část těla..... po asi měsící kdy mě dávali nitrožilně antibiotika jsem se z toho "dostal". Smutné je, že celý život kvůli pochybení doktorky cítím únavu, jsem takový věčně ospalý, má nálada se rovná bodu mrazu, jsem zpomalený, bez síly, pravou stranu těla mám i nyní oslabenou, když jsem přes rok cvičil, stále levá strana byla ochablá jako kdyby se s ní nic nedělalo. Zřejmě to nechalo i psychické následky jelikož jsem "jiný" než většina mojich vrstevníků (26). Problém je, že i přes problém s rukou, polovinou těla, častou únavou, bolesti hlavy, jsem brán jako zdravý člověk, osobní doktorka bez ohledu na klíštovou encefalitidu a abych mohl pracovat tak musím říct jak se cítím zdravě, jinak kde bych byl? Musím makat jako 100% provozuschopný i když toho nejsem..... docela smutné....

 

» 19.12.2017

Jsem asi úplně učebnicový příklad KE . 26.9. klíště 3.10.2017 tři dny teploty 39,5 stav jako při chřipce , pak týden klid a 16.10. návrat teplot s bolestí hlavy. 19.10. hospitalizace ještě ten den se KE potvrdila z lumbálky , otok mozku na CT naštěstí zatím nebyl . 14 dní v nemocnici na kapačkách potom doma klidový režim ,který jsem postupně opouštěla , následky zřejmě žádné i když jsem stále na nemocenské . Moje zkušenost je taková ,že je velmi důležité včas určit diagnózu . Čas je rozhodující a taky štěstí na lékaře , díky já ho měla . Píšu tento příspěvek proto, že chci nabudit lidi optimismem a taky , že je zde hodně negativních zkušeností . Všem přeji hodně štěstí

 

» 10.11.2017

Je to cca 24 dní, co jsme s dcerkou (19 měsíců) v lese, ve stejné lokalitě, chytily klíště. Ona jedno a já dvě. Už asi 3. den máme obě zvýšenou teplotu - já cca 37,1 malá tak 37,5. Malá je trošku víc protivná, ale kromě teploty jiné problémy nemá. Je aktivni, beha, normalne spi a krasne ji. Mě k tomu bolí hlava - hlavně zátylek a jsem strašně unavená, pořád bych spala. Škrábe mě i v krku a mám rýmu, ale nic zásadního. Něco udělám, zpotím se a musím si jít lehnout, což s lítáním kolem dcery moc dobře nejde. Mam strach z KE. Hrozný. Podle detske lekarky by dcerka vypadala jinak, byla by schvacena, unavena. Podle meho lekare jsou priznaky nejcasteji za 7 -14 dni. KE je podle nej velmi nepravdepodobna, nemam mit strach, spise se jedna o jinou virozu. Presto strach mam...musí vždy nastat tastrašná, 2.fáze? Nebo můžu doufat, že vydržím tohle a uzdravím se? Můžu vlastně dělat něco jiného, než jen čekat a modlit se?

 

» 2.7.2016

Spousta pribehu zde poukazuje na velky problem - totalni neschopnost spousty obvodnich lekaru. ja mel kliste, za tyden se dostavily priznaky. google, tato stranka, priznaky se shodovaly, takze objednavka u meho doktora (soukroma klinika). Doktorovi jsem ROVNOU REKL, ze si myslim ,ze je to klistovka. On nedelal machry, ze jako on je doktor a on urci diagnozu, ale poslal me tentyz den na infekcni ambulanci. Odber krve, potvrzena infekce, nasazeny ATB. Ted jsem v klidove fazi a budto to preperu, nebo to prijde v plne sile a budu hospitalizovan.

Podotykam, ze nemam nikoho z okoli ockovaneho, klistat mam kazdy rok aspon 20 a o priznacich klistovky jsem nevedel pred hledanim na internetu nic. Pritom tak snadne !!

Pouzivejte SVUJ rozum a budte prisni na sve doktory ! Lecit nekoho tri mesice neurolem je neuveritelne, takoveho "doktora" bych zavrel do hladomorny.

Doktori jsou dnes zvykli, ze lide k nim chodi s kazdou prkotinou, maji proto snizenou ostrazitost. Pozadujte kvalitu sluzeb, za ktere si platite (jak soukrome tak i skrze statni kasu). Vychovavejte sve doktory a davejte jim zpetnou vazbu-hlavne tu negativni. At se i oni mohou zlepsovat.

Preji hodne zdravi.

 

» 17.3.2016

Kamarádka chytla klíště, ve městě. Normálně ho vytočila bez problémů. Asi za 10 dní jí najednou bylo pořád slabo...Až po týdnu, kdy chodila od jednoho doktora k druhému, zjistili, že jde o encefalitidu. Po nemoci už je 3 roky, ale pořád má následky,má velké problémy se soustředěním. Hned, jak onemocněla, nechala jsem se očkovat, a teď nechávám i svoji dcerku, nechci nic podcenit. Držím vám všem palce, ať jste zdraví a šťastní!

 

» 23.2.2016

Zdravím... Bohužel dělali... do teď z toho mám špatné záda a nevím co všechno :) nikdo mi totiž toho moc neřekl... ale to je prej jak u koho.. někdo o tom skoro vůbec neví a někdo bohužel až moc... já jsem byla asi ten zlatý střed :) ale mě ji dělali na dvakrát protože poprvé se netrefili :( ...

 

» 23.2.2016

........... Vendulko delali Vam lumbalku ?

 

» 22.2.2016

Zdravím všechny kdo tuto nemoc prodelali a nebo ji stále mají... U mě to bylo všechno docela rychlé.. Že začátku horečky, bolesti svalů potom to odeznelo a za další týden znova ale v horším stádiu... Naštěstí že když jsem řekla mojí doktorce že jsem měla klíště tak hned mi udělala testy a potom hned do nemocnice..Tam sem ale vydržela jen 5 dní tal jsem odešla na revers.. jsou to 3 měsíce ale pořád mám takové divne tlaky v hlavě. A dneska jsem si šla.pro krevní testy a pořád mám hraniční nález KE.. Nevíte prosím jestli je to normální? Mám pořád strach z té nemoci tak mě to dneska trochu vyděsilo. Všem jinak přeji hodně sil protože je to opravdu hrozná nemoc ..

 

» 11.2.2016

Byla jsem očkovaná proti encefalitidě. Zakousnuté klíště -vlastně dvě -jsem odstranila, ranka se zahojila a já zapomněla. Asi po 6 týdnech se mi najednou cestou z práce udělalo slabo jako na omdleni. Chvílemi pocit odeznival, chvílemi přicházel. Domů jsem dojela a večer mi bylo dobře.druhý den ráno jsem začala mít pocit mravenčení za krkem, šlo až do paží, postupně i do nohou.sanitka mne odvezla s podezřením na mrtvici na neurologii.po infuzi mne pustili domů, cítila jsem se lépe. Den mi to vydrželo a další den znovu, tentokrát sanitkou na internu. Tam mne prohlédli, odebrali krev a nic neobvyklého nezjistili.poslali mne domu se 3 Neuroly. Moje praktická lékařka v tom týdnu nebyla v ordinaci, domluvila jsem se telefonicky na návštěvě hned v dalším týdnu. Nicméně sanitka mne vezla i po třetí, opět na neurologii, s třasem celého těla a celkovým vyčerpáním.bylo mi mizerně po psychické stránce a nic nepomáhalo, že jsem si opakovala, ze přece něco vydržím. Vadilo mi světlo, hluk. V pondeli mne praktická lékařka vysetrila, odvézt k ni mne musel manžel, protože se mi třásly ruce i nohy, uz tyden jsem téměř nejedla ani nespala. vybavila mne dalším Neurolem. V
úterý jsem se od ni na základě výsledků z
laboratoře dozvěděla, že mám boreliozu a mám se odebrat do nemocnice na infekční oddělení. Tam mi druhý den odebrali krev i provedli lumbální punkci. Krev odebrali proto, že pokud lumbalka podezření nepotvrdi, protože nemoc je právě v klidove fázi, v krvi nález přesto bude. To byl můj případ, po dvou dnech mne chtěli pustit domů s tím, že mé přetrvávající potíže -třas končetin, mravenčeni, nechutenstvi, nespavost- nepatří na infekci, protože lumbalka byla "čistá"... Kam, to nebylo jasne, a kromě mne a me rodiny to lékaře netrápilo. "Naštěstí" odběr krve jasne prokazal KE. V té chvíli jsem byla "rada",že mne s mými potížemi nepošlou domů?! Na infekci jsem ležela skoro 4 týdny, vadil mi hluk, světlo, jídlo, pocit tančení nervů v celém těle - jak před zkouškou, startem...lékařům jsem to říkala, tak prý mi do Mannitolu něco přidají. Spát jsem nemohla, lék na spani mi vůbec nepomahal,ale silnější dát nechtěli. Šla jsem domů do klidu ráda, ale dobre mi vůbec nebylo. Ten vnitřní chaos, stres, neklid...Po týdnu jsem se dostala na psychiatrii a požádala o hospitalizaci, protože mi bylo psychicky i fyzicky úplně zle. Při vstupní prohlídce to označili jako post-encefaliticky syndrom. Dostala jsem spoustu léků, zejména antidepresiva. Pobyla jsem tam 3 týdny,byly dost těžké, protože to prostředí, personál i většina pacientů je z "jiného světa". Ale pobyt mi pomohl. Už je to rok a půl, ještě beru léky na epilepsii a také antidepresiva, která mi vysazují pomalu.citim se už dobře, jen občas pociťují neschopnost koncentrace, stále nemám rada hluk a velké množství lidi. Na otázku k mému prodělanému očkování mi různí lékaři odpovidali různě, nejčastěji ze prostě nemoc
proběhla, ale modifikovaně.mé obtíže nebyly tak viditelné jako při "klasickém" průběhu. Podle mého bylo škoda, ze už při pobytu na infekci nebyly nasazeny léky na zklidnění všech těch nervů , které se mi v těle chvěly. A že vlastně nejím a nespím měsíc. Oni řešili "klasický průběh...Měla jsem se vice "bránit", teď už to vím. Hodně zdraví všem!

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj