Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 95 záznamů z celkového počtu 95, zobrazeny 31. - 40.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10 

» 10.11.2012 (karel)

Buďte ráda, že manžel žije. Moje žena to nepřežila. Nepodceňujte očkování! Hazardujete s životem a psychyckým zdravím rodiny!!!

 

» 4.11.2012 (Marta)

Dobrý den, sama jsem klíšťovku neprodělala, ale můj manžel před 3 lety. Pokaždé, když si na to vzpomenu, polije mě pot a běhá mi mráz po zádech. Pamatuji si, že jej jeho obvodní lékařka léčila penicilinem, neboť vyvodila jednoznačný závěr, že je to angína. Bohužel stav se zlepšil pouze na týden a po týdnu vysoké 40 stupňové horečky, nesnesitelné bolesti hlavy, tělo neposlouchalo. Nebyl to hezký pohled a nejhorší, že i když chcete moc pomoci, nevíte jak. Po čtrnácti dnech strávených v nemocnici následovala rekonvalescence doma. Ale i teď, pokud to manžel přežene s prací, má bolesti hlavy, hučení v uších a jak nikdy nebyl nemocný, tak každý rok na týden ulehne s chřipkou nebo angínou. Už není tak odolný vůči nemocem, jako jindy. A hlavně kdekdo z našich známých a přátel podotýká, že se po této nemoci změnil. Já to pozorovala od počátku, co přišel domu z nemocnice, ale nechtěla si to připustit do doby, než to začali říkat i ostatní okolo. Je tomu tak, změnil se a lehké žití to není. Tolik si nerozumíme, jako před nemocí. Náš vztah hrozně upadl, kolikrát jsem chtěla utéct, podat žádost o rozvod, ale nemohla jsem to udělat kvůli dětem. TAkže tiše vnitřně trpím a očekávám nějaký zázrak, že se to vše v dobré obrátí. Dokáže mi někdo poradit, jak dokázat žít s člověkem po klíšťové encefalitidě?

 

» 8.10.2012 (Michaela)

Zdravím všechny pacienty po encefalitidě a bojujte, nervy se léčí pomalu. Prodělala jsem KE před šesti lety. Měla jsem jako dítě záchvatovou pohotovost, ale o možnosti očkování mi nikdo nikdy neřekl. Klíšťat bylo mnoho. Pak s pětiletou dcerou jsem začala cestovat do jižních Čech. Klíště, jak jsem se později dozvěděla, nymfa, mi přelezla po lýtku. Nepřisálo se, ale tito parazité už při lezení po člověku zkoušejí se zakousnout. Po měsíci malá teplota, nevolnost, modraly mi konečky prstů. Přechodila jsem to, potíže nějak ustoupily. Asi po dalším měsíci čtyřicítky, stálé zvracení, bolehlav, kašel,oči mě bolely při každém jejich pohybu. Lékař internista udělal krev, pak diagnostikoval těžkou chřipku, doporučil heřmánkový čaj. Nemohla jsem vstát ani z postele. Týden jsem doma trpěla, horečka každý den klesla o jeden stupínek, tak jsem si myslela, že se to lepší. Za týden jsem jela na plánovaný výlet a stále se necítila dobře, motala se mi vždy večer hlava, stále samý Ibuprofen. Po dalším měsíci mě teprve praktická lékařka odeslala na infekční, a pouze z mého roztřeseného podpisu a popisu příznaků mi lékařka diagnostikovala KE. Konečně mě po měsících problémů hospitalizovali, kortikoidy, Mannitol. Lumbálka vyšla pozitivně na KE, boreliosa neg. Lékařky nechápaly, jak při tak standardním průběhu ostatní lékaři vůbec nic nepoznali, ani podezření neměli. Po propuštění z nemocnice jsem odmítla hospitalizaci v psychiatr.léčebně a šla na neurologii nechat se vyšetřit, podotýkám, že z vlastního popudu. Měsíc jsem ležela, EEG špatné, mravenčení v nohách, hlavě,bolesti, orchestr v uších, letargie, deprese, záchvaty paniky, stále nějaké infekce, nemohla jsem číst, psát, dívat se na televizi, slyšet zvuky, a to jsem blízko letiště, takže si to umíte představit. Musela jsem odejít z vysoké školy a dítě už ani nevědělo, že má mámu. Paměť nesloužila, koncentrace žádná, a léčení s depresemi a epilepsií, o léčení šelestu v uších ani nemluvím. Po půl roce mírné zlepšení, ale jako dřív jsem byla až po letech. Celkem přibližně pět let života, nejhorší byly ty vlny zlepšení a zhoršení, kdy už opravdu nevíte, co si máte o tom myslet. Lékaři mají úplně protichůdné názory na další očkování, ale asi půjdu, přestože jsem kdysi měla protilátek dost. Mrzí mě, že mě nikdo nepoučil a nevyslovil podezření na tuto nemoc, nemusela jsem ji tak dlouho přecházet a mohla být bez následků. I když můžu být ráda, že chodím a mluvím, jak mi později řekli. Zkuste kvalitní rehabilitaci, ta jediná pomáhá, také antidepresiva a antiepileptika a hlavně dobrý a pohodový neurolog a podpora rodiny, procházky v přírodě a vitamíny, enzymy, odpočinek. Poslouchejte svoje tělo a nic nepodceňujte, a lékaře stále navštěvujte, i když se vám vůbec nechce a je vám zle. Vydržte, trpělivost musíte mít obrovskou. Čas letí a všechno bude v pořádku.

 

» 3.10.2012 (jirka)

....Hmm.... já tomu plně veřím.....

 

» 3.9.2012 (Stačí se očkovat)

Tělem v hrobě, když mě vezla sanita s 40,7 °C, jedno velké peklo i po propuštění z nemocnice. Mým cílem je nyní přežívat, na to abych žila teď nemám sil.

 

» 31.7.2012 (Andrea)

O této problematice se více dozvíte na www.komunita111.cz

 

» 31.7.2012 (Andrea)

O této problematice se více dozvíte na www.komunita111.cz

 

» 30.6.2012 (zdenek)

nemám ani príbeh, skôr by som rad vedieť , pri akej teplote a za ako dlho sa zničí vírus encefalitídy v mlieku ??? ďakujem.

 

» 25.6.2012 (Vladimír)

Můj příběh je na počátku. Před pár dny jsem navštívil národopisné slavnosti. Byli tam stovky a možná i tisíce návštěvníků, kteří se potulovali a posedávali (někteří i poléhávali) v parcích a amfiteátrech. Proč o tom ale píši. V ten den bylo příšerné horko, v noci jsem se probudil (již doma) s divným pocitem tlaku na zadní straně lýtka. Pak jsem zase zaspal a ráno jsem podrobněji prozkoumal stav mé nohy. K úžasu jsem zjistil, že na lýtku je jakási nerovnost, něco jako stroupek. I když jsem klíště nikdy v životě neviděl, pojal jsem podezření, zavolal syna a ten konstatoval fakt, že na noze je zakousnuté klíště. Pomocí repelentu a alpy se mu podařilo klíště odstranit a místo dezinfikovat. Po dvou dnech zůstává na noze červená citlivá skvrnka, zatím se žádné příznaky, jako horečky, křeče, tuhnutí svalů a pod. nedostavily a doufám nedostaví.

 

» 24.6.2012 (Hana)

Dobrý den, pane George, nevím přesně, co máte vyšetřením na koinfekce na mysli, ale pokud jde o boreliozu, žloutenku, HIV, játra, ledviny, cholesterol, cukr apod., vše dle vyšetření mám negativní a v pořádku. Sníženou mám pouze imunitu, obyčejnou chřipku mívám 4x ročně, rodina jí prodělá za 3-7 dní, mně trvá 2 týdny, stějně tak jako ostatní běžné nachlazení mne vždy potrápí mnohem déle, než ostatním. Podotýkám, že před onemocněním klíšťové encefalitidy jsem byla též zcela zdráva (kromě běžného nachlazení) a jen pro zajímavost, klíště jsem před onemocněním neměla, tedy o žádném nevím. Pane George, máte svým dotazem na mysli něco konkrétního? Budu vděčná za jakékoliv nasměrování, co by mi mohlo pomoci, můj život je nyní spíše o přežívání, budu opravdu vděčná za jakoukoli radu... Děkuji, Hanka (leciva.bylinka8@seznam.cz)

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj