Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 103 záznamů z celkového počtu 103, zobrazeny 31. - 40.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10  11 

» 2.7.2016 (Marecek)

Spousta pribehu zde poukazuje na velky problem - totalni neschopnost spousty obvodnich lekaru. ja mel kliste, za tyden se dostavily priznaky. google, tato stranka, priznaky se shodovaly, takze objednavka u meho doktora (soukroma klinika). Doktorovi jsem ROVNOU REKL, ze si myslim ,ze je to klistovka. On nedelal machry, ze jako on je doktor a on urci diagnozu, ale poslal me tentyz den na infekcni ambulanci. Odber krve, potvrzena infekce, nasazeny ATB. Ted jsem v klidove fazi a budto to preperu, nebo to prijde v plne sile a budu hospitalizovan.

Podotykam, ze nemam nikoho z okoli ockovaneho, klistat mam kazdy rok aspon 20 a o priznacich klistovky jsem nevedel pred hledanim na internetu nic. Pritom tak snadne !!

Pouzivejte SVUJ rozum a budte prisni na sve doktory ! Lecit nekoho tri mesice neurolem je neuveritelne, takoveho "doktora" bych zavrel do hladomorny.

Doktori jsou dnes zvykli, ze lide k nim chodi s kazdou prkotinou, maji proto snizenou ostrazitost. Pozadujte kvalitu sluzeb, za ktere si platite (jak soukrome tak i skrze statni kasu). Vychovavejte sve doktory a davejte jim zpetnou vazbu-hlavne tu negativni. At se i oni mohou zlepsovat.

Preji hodne zdravi.

 

» 17.3.2016 (Nikita)

Kamarádka chytla klíště, ve městě. Normálně ho vytočila bez problémů. Asi za 10 dní jí najednou bylo pořád slabo...Až po týdnu, kdy chodila od jednoho doktora k druhému, zjistili, že jde o encefalitidu. Po nemoci už je 3 roky, ale pořád má následky,má velké problémy se soustředěním. Hned, jak onemocněla, nechala jsem se očkovat, a teď nechávám i svoji dcerku, nechci nic podcenit. Držím vám všem palce, ať jste zdraví a šťastní!

 

» 23.2.2016 (Vendula)

Zdravím... Bohužel dělali... do teď z toho mám špatné záda a nevím co všechno :) nikdo mi totiž toho moc neřekl... ale to je prej jak u koho.. někdo o tom skoro vůbec neví a někdo bohužel až moc... já jsem byla asi ten zlatý střed :) ale mě ji dělali na dvakrát protože poprvé se netrefili :( ...

 

» 23.2.2016 ((jirka) )

........... Vendulko delali Vam lumbalku ?

 

» 22.2.2016 (Vendula)

Zdravím všechny kdo tuto nemoc prodelali a nebo ji stále mají... U mě to bylo všechno docela rychlé.. Že začátku horečky, bolesti svalů potom to odeznelo a za další týden znova ale v horším stádiu... Naštěstí že když jsem řekla mojí doktorce že jsem měla klíště tak hned mi udělala testy a potom hned do nemocnice..Tam sem ale vydržela jen 5 dní tal jsem odešla na revers.. jsou to 3 měsíce ale pořád mám takové divne tlaky v hlavě. A dneska jsem si šla.pro krevní testy a pořád mám hraniční nález KE.. Nevíte prosím jestli je to normální? Mám pořád strach z té nemoci tak mě to dneska trochu vyděsilo. Všem jinak přeji hodně sil protože je to opravdu hrozná nemoc ..

 

» 11.2.2016

Byla jsem očkovaná proti encefalitidě. Zakousnuté klíště -vlastně dvě -jsem odstranila, ranka se zahojila a já zapomněla. Asi po 6 týdnech se mi najednou cestou z práce udělalo slabo jako na omdleni. Chvílemi pocit odeznival, chvílemi přicházel. Domů jsem dojela a večer mi bylo dobře.druhý den ráno jsem začala mít pocit mravenčení za krkem, šlo až do paží, postupně i do nohou.sanitka mne odvezla s podezřením na mrtvici na neurologii.po infuzi mne pustili domů, cítila jsem se lépe. Den mi to vydrželo a další den znovu, tentokrát sanitkou na internu. Tam mne prohlédli, odebrali krev a nic neobvyklého nezjistili.poslali mne domu se 3 Neuroly. Moje praktická lékařka v tom týdnu nebyla v ordinaci, domluvila jsem se telefonicky na návštěvě hned v dalším týdnu. Nicméně sanitka mne vezla i po třetí, opět na neurologii, s třasem celého těla a celkovým vyčerpáním.bylo mi mizerně po psychické stránce a nic nepomáhalo, že jsem si opakovala, ze přece něco vydržím. Vadilo mi světlo, hluk. V pondeli mne praktická lékařka vysetrila, odvézt k ni mne musel manžel, protože se mi třásly ruce i nohy, uz tyden jsem téměř nejedla ani nespala. vybavila mne dalším Neurolem. V
úterý jsem se od ni na základě výsledků z
laboratoře dozvěděla, že mám boreliozu a mám se odebrat do nemocnice na infekční oddělení. Tam mi druhý den odebrali krev i provedli lumbální punkci. Krev odebrali proto, že pokud lumbalka podezření nepotvrdi, protože nemoc je právě v klidove fázi, v krvi nález přesto bude. To byl můj případ, po dvou dnech mne chtěli pustit domů s tím, že mé přetrvávající potíže -třas končetin, mravenčeni, nechutenstvi, nespavost- nepatří na infekci, protože lumbalka byla "čistá"... Kam, to nebylo jasne, a kromě mne a me rodiny to lékaře netrápilo. "Naštěstí" odběr krve jasne prokazal KE. V té chvíli jsem byla "rada",že mne s mými potížemi nepošlou domů?! Na infekci jsem ležela skoro 4 týdny, vadil mi hluk, světlo, jídlo, pocit tančení nervů v celém těle - jak před zkouškou, startem...lékařům jsem to říkala, tak prý mi do Mannitolu něco přidají. Spát jsem nemohla, lék na spani mi vůbec nepomahal,ale silnější dát nechtěli. Šla jsem domů do klidu ráda, ale dobre mi vůbec nebylo. Ten vnitřní chaos, stres, neklid...Po týdnu jsem se dostala na psychiatrii a požádala o hospitalizaci, protože mi bylo psychicky i fyzicky úplně zle. Při vstupní prohlídce to označili jako post-encefaliticky syndrom. Dostala jsem spoustu léků, zejména antidepresiva. Pobyla jsem tam 3 týdny,byly dost těžké, protože to prostředí, personál i většina pacientů je z "jiného světa". Ale pobyt mi pomohl. Už je to rok a půl, ještě beru léky na epilepsii a také antidepresiva, která mi vysazují pomalu.citim se už dobře, jen občas pociťují neschopnost koncentrace, stále nemám rada hluk a velké množství lidi. Na otázku k mému prodělanému očkování mi různí lékaři odpovidali různě, nejčastěji ze prostě nemoc
proběhla, ale modifikovaně.mé obtíže nebyly tak viditelné jako při "klasickém" průběhu. Podle mého bylo škoda, ze už při pobytu na infekci nebyly nasazeny léky na zklidnění všech těch nervů , které se mi v těle chvěly. A že vlastně nejím a nespím měsíc. Oni řešili "klasický průběh...Měla jsem se vice "bránit", teď už to vím. Hodně zdraví všem!

 

» 31.8.2013 (Aniette)

Zájem lidí o očkování proti klíšťové encefalitidě rok od roku stoupá. Dokazují to aktuální údaje VZP. Do poloviny prázdnin letos využilo možnosti získat příspěvek 750 korun na očkování proti této nákaze bezmála stejně klientů, jako loni za celý rok. Oproti roku 2010 stoupl zájem více než čtyřnásobně.

Za čtyři měsíce, kdy měli klienti VZP možnost o příspěvek požádat, jim pojišťovna vyplatila téměř 5,5 milionu korun.

Další informace najdete na www.komunita111.cz nebo www.trijednicky.cz

 

» 13.1.2013 (jirka)

...sam mam po tom vsem..... a mam tady pribeh je to tezke to vime vsichni ..ale chci aby lide psali ... vy jste pouzil nejhorsi pribeh ...vime ze to existuje ..ale mozna jste odradil jine... piste a piste

 

» 10.11.2012 (karel)

Buďte ráda, že manžel žije. Moje žena to nepřežila. Nepodceňujte očkování! Hazardujete s životem a psychyckým zdravím rodiny!!!

 

» 4.11.2012 (Marta)

Dobrý den, sama jsem klíšťovku neprodělala, ale můj manžel před 3 lety. Pokaždé, když si na to vzpomenu, polije mě pot a běhá mi mráz po zádech. Pamatuji si, že jej jeho obvodní lékařka léčila penicilinem, neboť vyvodila jednoznačný závěr, že je to angína. Bohužel stav se zlepšil pouze na týden a po týdnu vysoké 40 stupňové horečky, nesnesitelné bolesti hlavy, tělo neposlouchalo. Nebyl to hezký pohled a nejhorší, že i když chcete moc pomoci, nevíte jak. Po čtrnácti dnech strávených v nemocnici následovala rekonvalescence doma. Ale i teď, pokud to manžel přežene s prací, má bolesti hlavy, hučení v uších a jak nikdy nebyl nemocný, tak každý rok na týden ulehne s chřipkou nebo angínou. Už není tak odolný vůči nemocem, jako jindy. A hlavně kdekdo z našich známých a přátel podotýká, že se po této nemoci změnil. Já to pozorovala od počátku, co přišel domu z nemocnice, ale nechtěla si to připustit do doby, než to začali říkat i ostatní okolo. Je tomu tak, změnil se a lehké žití to není. Tolik si nerozumíme, jako před nemocí. Náš vztah hrozně upadl, kolikrát jsem chtěla utéct, podat žádost o rozvod, ale nemohla jsem to udělat kvůli dětem. TAkže tiše vnitřně trpím a očekávám nějaký zázrak, že se to vše v dobré obrátí. Dokáže mi někdo poradit, jak dokázat žít s člověkem po klíšťové encefalitidě?

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj