Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 95 záznamů z celkového počtu 95, zobrazeny 11. - 20.

 1  [ 2 ]  3  4  5  6  7  8  9  10 

» 6.6.2019 (Saskie)

Dobrý den,
v roce 2000 jsem prodělala klíšťovou encefalitidu (zánět mozkových blan, alespoň takhle mi to bylo řečeno). Bylo mi tehdy 6 let a byla jsem s maminkou v lese na houbách. Ještě ten den že mě vytáhli doma asi 8 klíšťat. A pak to začalo. Horečky, zle mi bylo jak nikdy (na to, že mi bylo 6 let si to pamatuji) byla jsem hospitalizovana v nemocnici. Sešlo se tam tenkrát kvůli mě konzilium, nevím přesně proč, ale prý řešili inkubační dobu či co.
Dnes je mi 24. Trpím velkými unavami, třesou se mi ruce, neustále mě bolí svaly, špatně spím, často se mi motá hlava. Nevím zda je to tou únavou ale občas si připadám nebezpečná za volantem, jako kdybych nevnímala co se kolem mě děje i když bych to chtěla vnímat, jako kdybych spala s otevřenýma očima (nikdy jsem ale nebourala ani neodrela auto)
Svou práci zvládnu v pohodě, spoustu let jsem aktivně sportovala na koních, ale když přijdu z práce tak už neudělám nic doma, protože jsem unavená.
I cizí lidé v práci mi neustále říkali, že se mi strašně klepou ruce, jestli jsem v pořádku a zda je mi dobře.
Když jsem to po letech začala řešit, bylo mi řečeno doktorem, že to mám po tom zánětu mozku a že bych musela byt denně na neurolu a večer na praskach na spaní. Obvodní lékařka mi řekla, že neurologie byla v pořádku, že to mám psychosomaticke všechno a že si mám najít psychologa.
Prosím dokážete mi někdo poradit, zda je v ČR někdo, kdo by mi dokázal pomoci? Já si to musela zjistit na těchto stránkách, že to co mě trápí už od mala je nejspíš od této nemoci. Moji kamarádi a rodina na mě pohlíží jako že jsem líný lempl co by pořád jen chrapal a že doma nic neudělám když přijdu z práce. Kamarádi a přítel si stěžují, že nechci kolikrát ani nikam jít a nechápou, že já jsem prostě unavená, že mě všechno bolí a že jsem z toho kolikrát fakt otrávená. Mívám někdy lepší období, kdy jsem aktivnější a vše mi přijde lepší, ale jak rychle toto období přijde, tak rychle zase odejde.
Byla bych vděčná komukoliv kdo by mi dal šanci, že budu stačit ve všem svým vrstevníkům. Nebo aby na mě ostatní nekoukali jak na lempla.
A pro ty ostatní mladé lidi.... Prosím místo jednoho festivalu si raději kupte tu vakcínu!!!!!!! Pojišťovna i přispěje a raději pár korun dát za vakcínu, než celé dny myslet jen a jen na to, že si chcete jít lehnout do postele, protože už nemůžete. Věřte mi...

 

» 13.5.2019 (Libor (43))

Zdravím, chci reagovat na Terku, jsem 2 roky po KE, klíště jsem měl odstraněno v neděli a v úterý v odpoledních hodinách mne vezli na pohotovost s 38,4°C a motáním hlavy. Kvůli tak rychlému nástupu příznaků lékaři původně na KE nemířili, ale bylo to tak.
Dnes po 2 letech stále zvýšená únavnost, při přepnutí sil úporné bolesti hlavy, které mne v podstatě vyřadí... :-(

 

» 10.5.2019 (Terka)

Dobry den, ja mam panickou hruzu z klsitat o to vetsi pitomec jsem,ze jsem nebyla schopna se do dnesniho dne ockovat...ted uz jsem tedy objednana na ockovani,ale pred 3 dny jsem mela kliste,proto nyni pry dle pani doktorky musim jeste 14 dni pockat...ale... hned druhy den po prisati jsem mela zvysenou teplotu a bolest hlavy, dneska 3 dny po porad mirne zvysena teplota a bolest hlavy. Prosim, asi je to nesmysl,vsude se pise,ze prvni priznaky po 7 az 14dnech. Nema nekdo podobnou zkusenost, ze u neho priznaky prisly takrka okamzite? Ja uz snad i radeji uverim tomu,ze jsem proste "blazen" a z meho panickeho strachu jsem si priznaky privolala... k mudr se vydam hned v pondeli,akorat ta me asi posle nekam,jelikoz z krve se onemocneni da poznat asi az po urcite dobe. Po vsech tech pribezich,co jsem tu precetla,je muj strach jeste 100nasobne veci...boze,ja pitomec se nenechala ockovat a ted ten hrozny strach...prominte za muj "histericky"komentar. Vsem preji pevne zdravi, nic vic na svete neni...

 

» 4.3.2019 (Sláva)

Ahoj všem,
psal jsem sem v listopadu, tak přidám ještě aktuální stav. Na začátku prosince jsem již vyzkoušel sport a ještě to nebylo úplně ok, tak jsem počkal další měsíc. Od začátku ledna jsem začal zvolna sportovat a teď, začátkem března, už se dá říct, že sportuji naplno a i když mě to unavuje více než dřív, není to nějak zvlášť omezující.
Abych to shrnul, nepodceňujte očkování, ne vždy to dopadá úplně pozitivně. Můj bratr již má očkování za sebou, když v létě viděl, v jakém jsem byl stavu. Budete pak mít klid a nebudete se muset v přírodě tolik hlídat. Pokud dojde na nejhorší a KE se opravdu nakazíte, spěchejte do nemocnice, nepodceňujte příznaky, hlavně okamžitě hlašte, že jste si našli klíště. Pak poslouchejte na slovo doktory, mě maximálně pomohli. A poté nespěchejte do práce, i doma se šetřete, hlavně se vyhněte jakékoliv námaze a koukání do počítače a televize. Až po pár měsících můžete postupně zkoušet, co vaše tělo snese. Hlavně jej poslouchejte. Já šel do práce po měsíci, tělo se ozvalo, takže jsem se vrátil na neschopenku. Po dalších dvou měsících to stále nebylo úplně ok, ale do práce jsem šel, i když jsem měl nejspíš ještě další měsíc až dva počkat. Teď je to osm měsíců ode dne, kdy jsem si našel klíště a ještě nemůžu říct, že je to 100% a můžu jen doufat, že třeba po roce se na ně dostanu a zapomenu na tuhle hrůznou nemoc. Očkování je povinnost, za tohle to nestojí.
Přeji pevné zdraví a žádná klíšťata.

 

» 28.11.2018 (Vojtěch Gallo)

moje mamka chytila klíště

 

» 26.11.2018 (Sláva)

Ahoj,
i já se momentálně dostávám z KE. Poprvé jsem měl horečky začátkem července, po týdnu od přisátí klíštěte. Už tehdy jsem díky googlu tušil, že by to mohla být KE a jel na pohotovost. Lumbálka však nic ještě nepotvrdila. Protilátky se vytváří po 14ti dnech, takže bylo ještě brzy a nejpíš ji udělali, protože jsem měl jedno klíště už v květnu. Pak mi bylo týden dobře, takže jsem odjel do Chorvatska a tam se po dvou dnech vrátily horečky i bolest hlavy a už to bylo jasné. Tak jsme po dalších dvou dnech odjeli zpět do ČR a ráno do nemocnice, tam už nečekali a rovnou nasadili léčbu a do druhého dne se potvrdila KE. Po 10ti dnech jsem byl propuštěn, bylo to začátkem srpna. Doma jsem poctivě odpočíval, vyhýbal se fyzické aktivitě i televizi, kromě třeba jednoho filmu navečer. Hlava mě vůbec nebolela, ani jsem například nespal víc, než bylo obvyklé. Začátkem září jsem tedy zkusil pár procházek a více televize a zašel k doktorovi, že bych chtěl jít do práce. Pracuji u počítače a vydržel jsem tři pracovní dny a spustilo to bolesti hlavy. Ty trochu ustaly, ale necítil jsem se pak dobře další dva měsíce. Teď chodím do práce třetí týden a i když to není úplně ok, zvládám to, ale stále se bojím, jestli jsem to neuspěchal. Nejspíš jsem měl snad lehčí průběh, ale doporučuji nepodceňovat rekonvalescenci a neuspěchat návrat do práce. Průběhy jsou velice různé a nikdo vám nedokáže říct, kdy a jestli budete schopni zase normálně fungovat.

 

» 23.10.2018 (Karla)

Ahoj všem. I ke mě se letos v létě přisálo klíště a nechalo mi památku v podobě KE. Stalo se tak cca v polovině července. Měla jsem 14dní před dovolenou a přislo na mě “nachlazení”. Bolest hlavy, únava, mravenčení po celém těle - i sprcha byla jako bodání jehlami. Klíště jsem obvodnímu lékaři nahlásila, vzal mi krev a po pár dnech byly výsledky s podezřením na boreliozu. Dal mi ATB a asi po týdnu jsem odjela na dovolenou s partnerem na motorce na Slovensko. Po cca 14 dnech od diagnozy mi začaly ukrutné bolesti hlavy. Přidala se horečka kolem 39 a více stupňů. Po pár dnech bez zlepšení (nezabíraly žadné prášky na bolest ani Paralen na horečku) jsme to otočili nazpět domů. Lékař mi udělal CRP test, jehož hodnoty raketově vyletěly nahoru. Dal mi jiná ATB 2xdenně a pozval za týden. Po dalších dvou dnech bolestí hlavy a přidání třesu v levé ruce, jsem to vzdala a jela na pohotovost. Už jsem se nedokázala ani soustředit na odpovědi a tak mě přijali na infekčním oddělení v Opavě. Další kolo odběrů krve a na lumbálku ani nemuselo dojít. Diagnoza KE se potvrdila už z krve. Takže kapačky, ATB co 6 hodin do žíly a po 13ti dnech mě z nemocnice mohli propustit. Měla jsem štěstí, že to byl prý lehký průběh. Dodnes jsme na nemocenské a do práce nespěchám. Nečekala jsem, že to bude tak dlouho trvat, ale jsem ráda, že nemám následky a nechci je brzským návratem riskovat. I svatbu, kterou jsme měli mít v září, jsme raději odložili. Všem, kteří se s KE perou nebo prali přeji pevné zdraví. Dokud to člověka nepotká, neuvědomuje si, kolik práce mozek dělá.

 

» 14.8.2018 (Anna)

Taky bych se ráda podělila o příběh... Vím, že jsem měla klíště. Dokážu přesně určit kde a kdy to bylo... Potom přišla chřipka a pak dlouho nic... Postupem času se přidala únava, motání hlavy a zvýšená teplota. Jenže kdo si v dnešní době může dovolit zůstat doma tak jsem dál chodila do práce až do dne kdy to nešlo. A pak se rozběhl kolotoč na neurologii. MRI kvůli roztroušené skléróze a milion dalších vyšetření. Nic se neprokázalo jen změny na mozku. Až z lumbální punkce se přišlo na to že jsem přechodila encefalitidu. Trvalo rok než se došlo k diagnóze a léčba už nebyla možná. Do dneška z toho mám následky ale mé tělo se s tím celkem vyrovnalo... Jsem unavená a sem tam mi oslabuje pravá půlka těla. Ale už jsem schopná chodit do práce a starat se o syna :) I psychika se upravila... Rozhodně doporučuji očkovat předejde se tím zbytečným ztraceným rokům :)

 

» 26.6.2018 (Jitka)

Ráda bych reagovala na příspěvek Marka, protože i já mám za sebou klíšťovou encefalitidu v bulbární formě, tj.nejtěžší forma této nemoci. Byla jsem v bezvědomí, částečně ochrnutá, dokonce doktoři moc nedávali naději na mé přežití. Stalo se mi to v roce 2010, kdy mi bylo 46 let. Pokud s můj příspěvek přečte i Marek, chtěla bych mu sdělit, že nemá cenu vinit z něčeho doktorku. U mně se na to přišlo včas, dokonce jsem se nějak dohrávala do nemocnice a teprve tam se stav začal zhoršovat. Stejně s Vámi lékaři nemohou nic jiného dělat, než podávat antibiotika a čekat, jak se s tím tělo popere. Pokud byste Marku chtěl, ozvěte se mi na mail jmaternova@seznam.cz, můžeme vše probrat. Nebudu rozebírat vše, co se mnou od té doby bylo, ale nebylo to nic příjemného. Jsem díky tomu i v částečném invalidním důchodu. A jestli tyhle stránky čte někdo, kdo uvažuje o očkování, prosím neváhejte, nestojí to za ten risk. Také na mně klíšťata nikdy nešla a dokud jsem neměla tu vlastni zkušenost a neviděla ty ostatní postižené, nepřipouštěla jsem si, že by se mi mohlo něco stát. Ale v té době jsem byla asi oslabená a takhle to dopadlo.

 

» 30.5.2018 (Marek)

Je to asi 16 let zpět, co jsem měl klíště na hlavě, pak začala teplota, nevolnost, byl jsem u doktorky s matkou, řekli nám chřipka...... z lítání venku, kdyby to skončilo u teploty, možná by to dnes bylo jiné, jeden den jsem zkolaboval, probudil se v nemocnici a necítil půlku těla, necítil jsem pusu, ruku, nohu, část těla..... po asi měsící kdy mě dávali nitrožilně antibiotika jsem se z toho "dostal". Smutné je, že celý život kvůli pochybení doktorky cítím únavu, jsem takový věčně ospalý, má nálada se rovná bodu mrazu, jsem zpomalený, bez síly, pravou stranu těla mám i nyní oslabenou, když jsem přes rok cvičil, stále levá strana byla ochablá jako kdyby se s ní nic nedělalo. Zřejmě to nechalo i psychické následky jelikož jsem "jiný" než většina mojich vrstevníků (26). Problém je, že i přes problém s rukou, polovinou těla, častou únavou, bolesti hlavy, jsem brán jako zdravý člověk, osobní doktorka bez ohledu na klíštovou encefalitidu a abych mohl pracovat tak musím říct jak se cítím zdravě, jinak kde bych byl? Musím makat jako 100% provozuschopný i když toho nejsem..... docela smutné....

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj