Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 95 záznamů z celkového počtu 95, zobrazeny 61. - 70.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10 

» 15.3.2010 (Iva)

Zdravím, prodělala jsem klíšťovou encefalitidu a boreliózu loni v létě, ještě pořád jsem na pracovní neschopnosti. Bolesti hlavy, poruchy spánku a soustředění, to všechno jsem si užívala až donedávna a postupně ustupuje. Co mne ale začalo trápit několik týdnů po prodělání nemoci a postupně se zhoršuje, je bolest rukou. Bolí mne jakoby lokty a v kloubech, nemůžu s nimi hýbat, nebo jen ztuha, ruce jsou čím dál slabší a čím dál bolavější. Má někdo podobné zkušenosti??? Jinak - mně taky velmi vadí přístup některých lékařů, kteří se tváří, jakože si bolest vymýšlím, abych nemusela do práce. Není to pravda, mám dobrou práci v kanceláři, která mne baví a kterou umím, ještěže mám i opačné zkušenosti s vnímavými a pozornými lékaři.

 

» 6.3.2010 (Hanka)

Ahoj už to bude v dubnu rok co jsem onemocnila klšťovkou. Je mi stále zle, občas omdlévám jsem unavená,hlava mě bolí stále. byla jsem na magnetické resonanci kde mi našli 5 malých ložisek zánětu. žádám o invalidní důchod. Vadí mi přístup lékařů kteří ke mě přistupují jako k simulantovi i když to mám lékařsky podložené. Jeden se snažil mi namluvit že to mám z psychiky.
Kdyby si to zažili mluvili by jinak . ale nepřla bych to nikomu zažít.
Už ani nevěřím že se vyléčím je to hrozné být neustále unavená,s bolestí hlavy, někdy nemám náladu vůbec na nic, nikdy neví kdy omdlím.
Máte někdo na tuto nemoc invalidku docela se toho bojím ,ale nemám na to jít do práce. To by mě odrovnalo.

 

» 1.3.2010 (Gábina)

Zdravím, v červnu 09 mi na Bulovce zjistili encefalitidu, ukrutné bolesti hlavy a zvracení jsem si užila v těch nejtelpejších červnových dnech (venku bylo údajně kolem 28 stupňů). Po kapačkách manitolu a týdnu na Bulovce jsem byla propuštěna do domácího léčení s tím, že do měsíce budu OK. První měsíc nemoci jsem nebyla schopná sedět a vleže jsem i jedla. Do listopadu jsem nebyla schopná vyjít na denní světlo bez slunečních brýlí. Přestala jsem poslouchat hudbu, protože se mi z ní dělalo špatně. teď je začátek března a já jsem stále na neschopence. Myslela jsem, že už mi je líp, ale minulý týden o vycházkách jsem omdlela na poště a o víkendu v noci jsem omdlela po cestě na záchod. Na první pohled vypadám zdravě, ale po jakékoliv aktivitě jsem nesnesitelně unavená. Moje nejbližší okolí to chápe, ale další známí nejspíš mají pocit, že si vše vymýšlím. Občas je dost náročné nezačít propadat sebelítosti, ale nejvíc mě drží můj přítel, který je mi celou dobou oporou. Všem nemocným přeji chápavé okolí a mnoho duševních sil.

 

» 29.1.2010 (Petra)

Ahoj, klíšťovou encefalitidu jsem prodělala před 17 lety. To mi bylo 7 let. Hodně se píše, že děti mají lehčí průběh, ale to u mě bohužel nebylo. I když z dětství si moc věcí nepamatuji, scény, jak se kroutím bolestí hlavy, jak mě vezou do nemocnice a spoustu dalších si pamatuji, jako by to bylo včera. Ale možná to bylo způsobeno tím, že mi na ní přišli až hodně pozdě. Prvně to měla být jen chřipka a když už mě bolely svaly a klouby a nemohla se moc hýbat, označila mě doktorka za lenocha. Teprve až jsem nemohla vstát z postele mě přijali do nemocnice, kde jsem strávila měsíc. A bohužel i po 17 letech mám stále bolesti hlavy, špatnou rovnováhu a zhoršené soustředění.

 

» 16.12.2009 (Lenka)

Ahoj, já jsem prošla klíšťovkou 07/2008 a dodnes se stím neumím vypořádat. Po týdnu teplot (k 39°C) jsem si došla k lékařce, s tím že jsem měla klíště. Nevěřila, po dalšim týdnu nevolností se opět dostavila teplota okolo 40°C, motolice, zhoršení vidění, přestala jsem cítit nohy.
Po pobytu 14dní v nemocnici, jsem nebyla měsíc schopna být sama, neustále musel být někdo sem mnou, a dobrých půl roku mi pomáhala mamka a ceké okolí s domácností a dětmi . Je to již rok a půl, bolest hlavy ustoupuje, třes ruky zůstal, a oči při únavě zlobí, neustále mi hučí v uších. Nezvládám psychické vypětí a jakoukoliv fyzickou práci dělám minimálně 3x déle než před nemocí. Zůstává problém s koncentrací a soustředěním. Lékaři prohlásili, že na venek vydámám velice dobře a to uvnitř se prý dá zakamuflovat. Začala jsem navštěvovat psychologa. Přes všechno můžu doporučit co nejvíce odpočívat, teď přes vánoce se nestresovat a užívat pohodu a klid

 

» 14.12.2009 (Hanka)

Ahoj,
já jsem prodělala klíšťovku v dubnu 09, ležela jsem v nemocnoci měsíc .Asi dva dny v ohrožení života nemohla jsem dýchat neviděla na levé oko.
Hrozné bolesti hlavy,třes. Je prosínec a já jsem stále na neschopence hlava mne bolí stále,někdy méně jindy více,třes mi zůstal jsem unavená a nejsem schopna dělat běžné věci bez odpočinutí. Do práce nejsem schopná jít.
Dávají mne neustále jiné psychopika, vůbec to nepomáhá.
Nyní mi připadá jako by se to vracelo mám hrozné bolesti,je mi nazvracení.
Teploty přes týdenb 37.6.
Máte někdo zkušenosti z dlouhodobou léčbou.
Když mne propouštěli z nemocnice tak tvrdili že za měsíc dva budu v pořádku.
A pořád nic,už jsem z toho zoufalá je mi 30 a chtěla bych zas normálně žít.
Dceru jsem naočkovala a radím každému at to udělá taky. Je to hrozná nemoc.
Prosím Vás může se to encefalitida vrátit. asi těžko,aspoň doufám.

 

» 18.11.2009 (Petra)

Ahoj, já mám zase trošku opačnou zkušenost. Na encefalitidu jsem se nechala nedávno očkovat, po první vakcíně do ramene jsem nemohla celou noc spát bolestí ruky. K ránu už jsem nemohla, tak jsem si vzala ibuprofen. To samé ještě druhy den dopoledne. Až náhodou jsem se dnes setkala s lékařem, který mi vysvětlil, že to není normální reakce. Je prý riziko, že bych encefalitidu mohla dostat. Může se to prý stát lidem, kteří mají mimořádně silný imunitní systém. Další dávku mi doporučil o dost odložit a teď bych měla být, co nejvíce v klidu a pozorovat jestli nebudu mít nějaké příznaky. Před tímhle mě nikdo nevaroval. Tímto nechci nikoho odrazovat, stále si myslím, že očkování rozhodně má smysl. Lidí s podobným nastavením imunity je asi hodně málo. Jen si dejte pozor, pokud budete mít podobnou reakci jako já... měla jsem štěstí, že jsem potkala doktora, který o tom něco věděl a včas mě před další dávkou varoval.

 

» 2.10.2009 (DANA)

ahoj mam zasebou klistovou encefalitidu jsem ve tretim mesici tehotenstvi.Musim na potrat je velke riziko postizeni ditete.Rozhodnuti nechali lekari na nas nevim co delat poradte prosim zda ma nekdo skusenost

 

» 16.9.2009 (Iva)

Loňské prázdniny jsem prožila mezi horečkou, zvracením, bolestmi. Trvalo měsíc, než lékaři přišli na to, že mám klíšťovou encefalitidu a po dalších měsících boreliózu a protože jsem začala vidět všechno rozmazaně a protáhle, poslali mě na psychiatrii, protože na očním vyšetření bylo všechno vpořádku. Pouze shodou náhod se podařilo zjistit, že mě to způsobuje toxoplasmósa. Takže teď jsem z nejhoršího venku, už zase chodím, vidím a i paměť se obnovuje. Je fajn, když slyším, jak jsem to báječně zvládla a jak vypadám dobře. V tu chvíli však myslím na to, kolik strašné bolesti a jak hrozné utrpení mám za sebou a myšlenku na to, že se ráno bojím pohnout, protože mě bude zase něco bolet.

 

» 21.8.2009 (Vendy)

Tak i nás klíšťovka zasáhla. Právě je v nemocnici můj teprve 4letý syn. Na začátku srpna dostal teploty přes 38 a k tomu křeče do bříška. Dětské paní doktorky (viděly ho celkem 3) tvrdili, že to je virová chřipka. Dělali mu vyšetření stolice a moči a vše bylo negativní. Po cca 1týdnu byl opět fit. Ale za týden se teploty vrátily a k tomu i zvracení. Teploty lítaly mezi 38 - 40 C. Dětská doktorka nás poslala do nemocnice, kde mu konečně odebrali krev a zjistili, že je to klíšťová encefalitida. Také mu provedli lumbální punkci. Nemohl se 24 hodin hýbat. Teď dostává kortikoidy a po cca 1týdnu pobytu v nemocnici by ho měli pustit domů, kde budeme v léčbě pokračovat. Už teď víme, že nesmí do školky, do žádného kolektivu, omezit televizi, počítač, fyzickou námahu, sluníčko.... Takže pokud váháte, zda nechat dítě nebo sebe naočkovat, tak já říkám OČKOVAT!!!

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj