Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

KlíšťovkaNovinkyAutismus může způsobit i borrelióza

Novinky

Autismus může způsobit i borrelióza

Lymeská borrelióza může hrát určitou roli při vzniku autismu. Uvádí to odborná studie, která se objevila v časopise Medical Hypothesis. Tým pěti praktických lékařů podrobně zkoumal tato dvě onemocnění a nalezl mezi nimi zarážející podobnosti.

Autismus může způsobit i borrelióza
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Lymeská borrelióza může hrát určitou roli při vzniku autismu. Uvádí to odborná studie, která se objevila v časopise Medical Hypothesis.

Tým pěti praktických lékařů podrobně zkoumal tato dvě onemocnění a nalezl mezi nimi zarážející podobnosti. A to jak v epidemiologických datech a příznacích obou onemocnění, tak také v případech jednotlivých pacientů nebo výsledcích laboratorních testů.

Nadace pro výzkum souvislostí

Cestu k výše uvedené studii pomáhala dláždit americká nadace založená právě za účelem zkoumání spojitostí mezi autismem a lymeskou borreliózou. Tato nadace nese jméno Lyme-Induced Autism (zkratka LIA) a byla založena v roce 2006 paní Tami Duncan, která je sama matkou autistického dítěte. Tato žena spolu s dalšími rodiči sdílela podezření, že by za onemocněním jejich dětí mohla stát infekce běžně přenášená klíšťaty. Zároveň si však uvědomovala, že takové podezření je nutno podložit spolehlivými fakty.

Na svou konferenci uspořádanou na jaře 2008 se podařilo nadaci LIA přilákat také přední praktické lékaře, se kterými postupně navázala spolupráci. Jedním z nich byl i doktor Jones, přední odborník na lymeskou borreliózu u dětí. Tento lékař, jehož rukama prošlo již více než 10 tisíc dětských pacientů s lymeskou borreliózou, tvrdí, že mnohé z dětí měly v průběhu infekce borreliózou také autistické příznaky.

Další lékař, doktor Levin, prezentoval na konferenci případ těžce nemocného autistického dítěte, které bylo pozitivně testováno na lymeskou borreliózu. Následně ve své praxi našel mezi autisty další děti s pozitivními testy na borreliózu.

Borrelióza sama o sobě nestačí

Na téma spojitosti mezi borreliózou a autismem vyšla nedávno ve Spojených státech také kniha. Její autoři uznávají, že borrelióza není jedinou příčinou autismu, a mezi faktory podílejícími se na jeho vzniku uvádějí i genetické vlivy a působení okolního prostředí. Zároveň však autoři v knize upozorňují na zajímavou koincidenci výskytu obou onemocnění, kdy je v oblastech USA s nejvyšším výskytem borreliózy zároveň také nejvíce nemocných dětí s autismem.

Podle lékařů podílejících se na výzkumu není poznatek o souvislosti autismu a lymeské borreliózy zcela nový, teprve nyní se mu však začíná dostávat větší pozornosti. Kromě již zmíněných výsledků novější výzkumy také naznačují, že borreliózová infekce může být přenášena z matky na dítě v průběhu těhotenství a tak se podílet na vzniku autismu u malých dětí.

(vek)

Zdroj: http://www.medicalnewstoday.com/articles/113734.php

Objednejte se na očkování právě teď
Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 0

Čtěte také

Klíšťová encefalitida: máme nejvíce nakažených z celé Evropy

Klíšťová encefalitida: máme nejvíce nakažených z celé Evropy

Zkušenosti veterináře - rozhovor druhý

Zkušenosti veterináře - rozhovor druhý

S dlouhodobými následky klíšťové encefalitidy se bojuje těžko

S dlouhodobými následky klíšťové encefalitidy se bojuje těžko

Nebojte se očkování aneb Co vakcíny obsahují

Nebojte se očkování aneb Co vakcíny obsahují

Přisáté klíště může být pracovním úrazem

Přisáté klíště může být pracovním úrazem

7 kroků k účinné ochraně dětí před klíšťaty

7 kroků k účinné ochraně dětí před klíšťaty
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj