Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

KlíšťovkaNovinkyOčkování pod stromeček aneb i Ježíšek může myslet na vaše zdraví

Novinky

Očkování pod stromeček aneb i Ježíšek může myslet na vaše zdraví

Přemýšlíte nad tím, co darovat svým blízkým pod stromeček? Udělejte něco pro jejich zdraví a objednejte jim očkování proti klíšťové encefalitidě. Klíšťata v naší zemi představují vážnou hrozbu, riziko nákazy přitom trvá i v chladných zimních měsících.

Očkování pod stromeček aneb i Ježíšek může myslet na vaše zdraví
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Celoroční hrozba

Klíšťová encefalitida je v České republice velmi rozšířenou infekcí. K 19.10.2014 zaznamenali lékaři již 317 případů onemocnění. S největší pravděpodobností se však nejedná o konečná čísla, hrozba totiž trvá i během podzimu a zimy. V poslední době se navíc infikovaná klíšťata objevují stále blíže lidským obydlím.

Zánětu mozkové tkáně způsobené malým parazitem lze přitom snadno předejít. Pokud chcete udělat prospěšný čin, objednejte sobě i vašim blízkým očkování. Aplikace vakcíny je možná po celý rok u vašeho praktického lékaře nebo v očkovacím centru.

Nyní můžete své blízké obdarovat také dárkovým poukazem, který zakoupíte ve všech očkovacích centrech Avenier, nebo si ho můžete objednat online zde (https://www.ockovacicentrum.cz/cz/darkovy-voucher-ockovani-proti-klistove-encefalitide). Dárkový voucher v hodnotě 845 Kč zahrnuje náklady na jednu vakcínu, její aplikaci, vystavení očkovacího průkazu a poradenství lékaře. Poukazy jsou platné až do 25. února 2015.      

Dárek pro děti i dospělé

K dosažení imunity před začátkem sezónní aktivity klíšťat je vhodné provést očkování v zimních měsících. Vakcína se tak stává horkým kandidátem v kategorii dárky pro zdraví. Ochránit můžete své potomky, partnera, ale i své rodiče a prarodiče. Na trhu totiž existují dva typy očkovací látky. Jedna je určena pro vakcinaci dětí od jednoho roku do 15 let, ta druhá pro všechny osoby starší 16 let.

3 dávky na 3 roky

Standardně se očkuje 3 dávkami. Časový interval mezi první a druhou dávkou je 1 - 3 měsíce, třetí dávka se většinou podává za 5 - 12 měsíců po té druhé. V případě potřeby lze očkovací intervaly zkrátit. Po prvních dvou dávkách se očekává dostatečná ochrana pro nadcházející sezónu klíšťat. Po třetí dávce je očekávaná ochrana nejméně po dobu 3 let. Získaná imunita bohužel není doživotní, očkovaní jedinci se musí nechat pravidelně přeočkovat v intervalu 3 - 5 let.

Bezpečnost zaručena

Vakcína je v České republice prověřena více než 20letou praxí, závažné nežádoucí účinky se proto objevují velmi vzácně. Mezi ty nejčastější patří bolest v místě vpichu, únava nebo zvýšená teplota. Tyto projevy však během několika dní vymizí.

Cena očkování není nikterak závratná, jedna dávka vás vyjde na několik stovek korun. Většina pojišťoven svým klientům na očkování navíc přispívá.

Darovat zdraví tak můžete i vy. Stačí, když se pod stromečkem kromě oblečení, elektroniky či zajímavých zážitků objeví i očkování proti klíšťové encefalitidě. Klíšťata jsou totiž v naší zemi celoroční hrozbou. Zanedbáváním prevence riskujeme, že si při setkání s malým parazitem odneseme nechtěný suvenýr v podobě klíšťové encefalitidy. Onemocnění sice nebývá smrtelné, často ale způsobuje komplikace, které vyžadují pobyt v nemocnici a dlouhodobou rehabilitaci.

(holi)

Zdroj: www.szu.cz
www.baxter.cz

Objednejte se na očkování právě teď
Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 2

Čtěte také

Seriál o výskytu KE v Evropě: díl druhý – Německo

Seriál o výskytu KE v Evropě: díl druhý – Německo

Těžký průběh klíšťové encefalitidy se dětem spíše vyhýbá. Neplatí to ale vždycky.

Těžký průběh klíšťové encefalitidy se dětem spíše vyhýbá. Neplatí to ale vždycky.

Onemocnění klíšťovou encefalitidou mívá u seniorů vážnější průběh, prevenci však zanedbávají

Onemocnění klíšťovou encefalitidou mívá u seniorů vážnější průběh, prevenci však zanedbávají

Odstranění klíštěte v deseti krocích

Odstranění klíštěte v deseti krocích

Přemnožená klíšťata decimují losí stáda ve Švédsku

Přemnožená klíšťata decimují losí stáda ve Švédsku

Chcete se zbavit klíšťat?

Chcete se zbavit klíšťat?
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj