Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

KlíšťovkaNovinkyBojujte proti chřipce s novou vakcínou PREFLUCEL!

Novinky

Bojujte proti chřipce s novou vakcínou PREFLUCEL!

Je nejvyšší čas nechat se očkovat proti sezónní chřipce. Chřipková epidemie totiž může již brzy vypuknout. Na českém trhu je nyní k dispozici nová vakcína proti sezonní chřipce, PREFLUCEL, která neobsahuje antibiotika, vaječné bílkoviny ani konzervanty.

Bojujte proti chřipce s novou vakcínou PREFLUCEL!
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Chřipkové epidemie propukají každoročně v listopadu až v únoru. Očkovat proti sezonní chřipce se nechte co nejdříve, abyste při vypuknutí epidemie byli už bezpečně chráněni. Účinek očkování totiž nastupuje po 14 dnech. Po současném teplém počasí bude ochlazení znamenat další rizikový faktor. A předvánoční shon, nákupy v přeplněných obchodech a období vánočních večírků nepřeje ani odpočinku, který je důležitý pro posílení imunitního systému. S očkováním tedy neotálejte. Imunitu získanou očkováním si organismus udrží přes celou sezonu, kdy se chřipková onemocnění vyskytují.

Na českém trhu je nyní k dispozici nová chřipková vakcína s názvem PREFLUCEL. K její výrobě se používá unikátní Vero buněčná technologie, proto neobsahuje antibiotika, vaječné bílkoviny ani konzervanty. Je vhodná i pro osoby trpící alergií na bílkoviny. Jako jediná vakcína proti sezonní chřipce se vyrábí v Česku, ve výrobním závodě společnosti Baxter ve středočeské obci Bohumil u Kostelce nad Černými lesy.

Očkování chřipku nezpůsobí

Při výrobě vakcíny PREFLUCEL se místo geneticky upravených virových kmenů využívá přírodní virus, jehož složení je identické se složením volně se vyskytujícího viru. Při výrobě se však používá usmrcený virus, a to pouze jeho části, proto není možné, aby vakcína způsobila onemocnění. Pokud člověk onemocní chřipkou bezprostředně po očkování, může to být proto, že se nakazil buď ještě před očkováním, nebo se nakazil krátce po něm, kdy organismus ještě nestihl vytvořit protilátky.

Pokud jste očkovaní, nemůžete chřipku ani přenášet! Funguje to tak, že váš imunitní systém zareaguje na virus okamžitě, jakmile se s ním setkáte, a ihned ho zničí. Očkováním tedy chráníte před onemocněním nejen sebe, ale i své okolí, a především své nejbližší.

PREFLUCEL − nová vakcína vyráběná v ČR

PREFLUCEL je vakcína vysoce účinná proti třem různým kmenům sezonní chřipky. Pro výrobu se používá typ viru, který skutečně v populaci cirkuluje, to znamená, že vakcína zvyšuje ochranu u lidí, kteří jsou vakcínou PREFLUCEL naočkovaní, i když viry během epidemie zmutují. Součástí vakcíny je i kmen A/H1N1, je tedy účinná i proti tzv. prasečí chřipce.

PREFLUCEL je první vakcína proti sezonní chřipce, která neobsahuje antibiotika, vaječné bílkoviny a konzervanty. Dosud se chřipkové vakcíny vyráběly tradičním postupem, při kterém se používala embryonovaná kuřecí vejce. Vakcína PREFLUCEL je určená pro preventivní použití u dospělých osob (starších 18 let) a starších osob (nad 60 let věku).

Objednejte se na očkování právě teď
Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 0

Čtěte také

Nastává čas klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit?

Nastává čas klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit?

Pět dobrých důvodů, proč nezatracovat očkování

Pět dobrých důvodů, proč nezatracovat očkování

Na klíšťovou encefalitidu letos zatím zemřel jeden člověk

Na klíšťovou encefalitidu letos zatím zemřel jeden člověk

Podezření na klíšťovku ihned řešte s lékařem! Dřív než bude pozdě

Podezření na klíšťovku ihned řešte s lékařem! Dřív než bude pozdě

Klíšťovka se přenáší i kravským mlékem

Klíšťovka se přenáší i kravským mlékem

Jaká byla letošní sezóna klíšťat?

Jaká byla letošní sezóna klíšťat?
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj