Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

O projektu

Stránky www.klistova-encefalitida.cz, na které jste zavítali, zapadají do kontextu internetových zdrojů se zdravotnickou tématikou, kterých nyní vzniká velké množství. Lidé v dnešní době již zdaleka nejsou závislí pouze na tom, co jim sdělí či nesdělí jejich lékař, ale informace o zdravotnických tématech si mohou vyhledávat sami.

Praktický lékař ani specialista nemá mnohdy čas na podrobný rozhovor s pacientem, ve kterém by mu vysvětlil všechny podrobnosti a souvislosti týkající se jeho nemoci či problému.

Protože tvůrci těchto stránek jsou z velké části lékaři nebo lidé, kteří mají ke zdravotnictví velmi blízko, chápeme dobře potíže obou stran. Na jedné straně pacient, který potřebuje podrobné a přesné informace, mnohdy i podporu a lidský kontakt. Na druhé straně lékař, kterému se stále nedostává času. Lékař ve své ordinaci, který škvírou mezi dveřmi dobře vidí nervózně podupávající dav v čekárně.

Ilustrace

Prostřednictvím těchto stránek bychom chtěli alespoň malou částí přispět ke stále se rozrůstající rodině kvalitních serverů se zdravotnickou tématikou, které přinášejí informace především přesné (hlavně od lékařů-odborníků), dále aktuální, stále nové, dostatečně podrobné a přitom srozumitelné. Zároveň tak rozšiřujeme naši vlastní „rodinku“ zdravotnických internetových stránek, které se dosud dotýkaly tématu chřipky(www.chripka.cz), alergické rýmy (www.bez-alergie.cz) a také lidské sexuality (www.sexualne.cz).

Protože i zkušenosti z našich ostatních projektů nám napovídají, že naši čtenáři a uživatelé se rádi aktivně účastní „života“ a provozu stránek, zařadili jsme vedle základních lékařských informací a pravidelně aktualizovaných novinek ze světa klíšťat také soutěže a prostor pro diskuzi a vzájemné sdělování zkušeností.

K dispozici je rovněž poradna lékaře, kde na dotazy odpovídá zkušený specialista. Sice bez možnosti osobního kontaktu, na druhou stranu bez časového stresu a omezení vzdáleností, jak jsme si již u internetu dávno zvykli.

Nakonec bychom chtěli vám ale i sami sobě popřát, aby stránky klistova-encefalitida.cz plnily dobře svou úlohu, aby Vám byli bohatým zdrojem aktuálních informací a přispívaly k životní pohodě a harmonii, jak je to ostatně úkolem pro celou medicínu již od dávnověku.

 

 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj