Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Očkovací schémata – vakcíny FSME-IMMUN

Standardní očkovací schéma pro chladné měsíce

Standardní očkovací schéma, které se doporučuje používat v chladných měsících, kdy klíšťata ještě nejsou aktivní, se skládá z 3 základních dávek. První dávku Vám lékař aplikuje v den 0, druhou za 1 až 3 měsíce po první dávce. Na třetí injekci přijdete 5 až 12 měsíců po druhé dávce. Po 3 letech od třetí dávky přijdete k lékaři na 1. přeočkování (jednou dávkou). Další přeočkování Vás čekají v 3 až 5letých intervalech od prvního přeočkování. Kratší 3leté intervaly jsou pro osoby starší 60 let a pro jedince s oslabenou imunitou.

Ilustrace Většinou máme zafixováno v hlavě, že očkování proti klíšťové encefalitidě musí probíhat v chladném období, kdy klíšťata nejsou aktivní. Je samozřejmě lepší, aby vakcinace byla dokončena ještě před začátkem sezóny výskytu klíšťat. Pro ty, kteří se však nestihli očkovat v chladných měsících roku, však existuje řešení - schéma pro letní měsíce, tzv. zrychlené.
 

Zrychlené očkovací schéma pro letní měsíce

Znamená to, že druhá dávka následuje už 14 dní po dávce první. Přibližně za 2 týdny od této chvíle dosáhne organismus dostatečné imunity. Tělo si během těchto 4 týdnů postupně vytváří protilátky proti klíšťové encefalitidě. Do této doby je zapotřebí se před klíšťaty chránit, jako kdybyste očkováni nebyli. Třetí dávku je třeba aplikovat 5 až 12 měsíců po druhé. Po 3 letech od třetí dávky přijdete k lékaři na 1. přeočkování (jednou dávkou). Další přeočkování následují v 3 – 5letých intervalech od prvního přeočkování.

Ilustrace
 

Výdej vakcín je vázán na lékařský předpis. Vakcíny aplikuje lékař. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci. Vakcíny nejsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Informace o výši příspěvku na očkování poskytnou příslušné zdravotní pojišťovny.

 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj