Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vaše zkušenosti


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 90 záznamů z celkového počtu 90, zobrazeny 51. - 60.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9 

» 24.7.2010 (Hanka)

Je to už 6 let, co jsem prodělala meningoencefalitidu. Byla objevena dost pozdě - asi po 4 týdnech, kdy jsem byla postupně "léčena" na velkou bolest hlavy, poté angínu, a až po zmíněné době, kdy už se mi míhal obraz okolního světa, kohosi osvíceného napadlo mi vzít vzorek krve a bylo jasno! Jsem ráda, že mé tělo to zvádlo vcelku dobře, ale i po zmíněných 6 letech mám problémy, se kterými se nedokážu vypořádat: bolesti hlavy, malátnost, občasné poruchy vidění, závratě, pocity, jako bych byla mimo realitu ... Lékařům se nepodařilo nic zjistit (CT, EEG,EKG, krev,...), vše je - alespoň z hlediska západní medicíny - v pořádku, ale já vím, že v pořádku nejsem. Nakonec vždy obvodní lékař doporučí jen klid, odpočinek, pozitivní myšlení, popř.si prý mám vzít nějaká antidepresiva apod. Jako bych si snad ty problémy vymýšlela a byla zralá na "psychinu". Dost to otravuje život (v zaměstnání, v osobním životě), nemůžu ani nic plánovat, protože prostě nevím, jak mi bude.
Svou práci mám ráda (i když je někdy dost stresující), svým blízkým můžu být vděčná za to, že jsou tak tolerantní. Že se musí zrušit nebo přesunout dovolená, že se musí stornovat lístky na kulturní představení ..atd,atd. Je to děs!
Máte někdo podobné zkušenosti? Já v poslední době vyzkoušela ajurvédský čaj BRAHMI, kapsle Gingio, ale stejně se mi zdá, že problém odezní sám od sebe až po několika dnech (někdy týdnech) ať beru cokoliv.

 

» 23.6.2010 (míra)

Zatím jen čekám jak dopadne test na klíšťovku.Bolesti hlavy ,kloubů.porucha spánku,nechuť ke všemu co mě dříve bavilo,totálně bez pozitivního přístupu a únava. A to i neopodstatněná se projevuje.Chci se zeptat je opravdu TV a PC zakázána při této nemoci?

 

» 15.6.2010 (lenka)

Reaguji na svůj příběh ze 16.12.2009.
Uběhlo pomalu půl roku. Dostala jsem se na psychiatrickou ambulanci a diag. mi únavový syndrom po KE. Díky pomoci psychiatra a psychologa začínám své problémy vzládat. Nebrań te se zajít i za těmito lékaři, protože správné hladiny hormonů hlavně serotonínu jsou důležité.

 

» 15.6.2010 (Michaela)

Ahoj,
jsou to 3 roky, co jsem nechala svou dceru (5 let) naočkovat proti KE. Na 1. očkování měla dcera příšernou reakci. Teplota 40C, blouznění, světloplachost, pocit na zvracení, mírné bolesti hlavy. Příznaky stejné jako u KE. Toto trvalo cca 3 dny a poté vše odeznělo. Bez medikace. Konzultovala jsem to s inf. odd. na Bulovce, kde byli reakcí překvapeni, nicméně mi doporučili ať ji nechám dát i 2. vakcínu. Po 2. vakcíně neměla reakci žádnou (ani zvýšenou teplotu).

 

» 29.4.2010 (Mija)

Ahoj, i já v květu 2009 prodělala klíšťovou encefalitidu. 3 týdny trvalo než mi zjistili co mi skutečně je. Pak jsem 1 týden ležela v nemocnici a další 4 týdny doma. Až na občasnou únavu nohou se cítím dobře.

 

» 15.3.2010 (Iva)

Zdravím, prodělala jsem klíšťovou encefalitidu a boreliózu loni v létě, ještě pořád jsem na pracovní neschopnosti. Bolesti hlavy, poruchy spánku a soustředění, to všechno jsem si užívala až donedávna a postupně ustupuje. Co mne ale začalo trápit několik týdnů po prodělání nemoci a postupně se zhoršuje, je bolest rukou. Bolí mne jakoby lokty a v kloubech, nemůžu s nimi hýbat, nebo jen ztuha, ruce jsou čím dál slabší a čím dál bolavější. Má někdo podobné zkušenosti??? Jinak - mně taky velmi vadí přístup některých lékařů, kteří se tváří, jakože si bolest vymýšlím, abych nemusela do práce. Není to pravda, mám dobrou práci v kanceláři, která mne baví a kterou umím, ještěže mám i opačné zkušenosti s vnímavými a pozornými lékaři.

 

» 6.3.2010 (Hanka)

Ahoj už to bude v dubnu rok co jsem onemocnila klšťovkou. Je mi stále zle, občas omdlévám jsem unavená,hlava mě bolí stále. byla jsem na magnetické resonanci kde mi našli 5 malých ložisek zánětu. žádám o invalidní důchod. Vadí mi přístup lékařů kteří ke mě přistupují jako k simulantovi i když to mám lékařsky podložené. Jeden se snažil mi namluvit že to mám z psychiky.
Kdyby si to zažili mluvili by jinak . ale nepřla bych to nikomu zažít.
Už ani nevěřím že se vyléčím je to hrozné být neustále unavená,s bolestí hlavy, někdy nemám náladu vůbec na nic, nikdy neví kdy omdlím.
Máte někdo na tuto nemoc invalidku docela se toho bojím ,ale nemám na to jít do práce. To by mě odrovnalo.

 

» 1.3.2010 (Gábina)

Zdravím, v červnu 09 mi na Bulovce zjistili encefalitidu, ukrutné bolesti hlavy a zvracení jsem si užila v těch nejtelpejších červnových dnech (venku bylo údajně kolem 28 stupňů). Po kapačkách manitolu a týdnu na Bulovce jsem byla propuštěna do domácího léčení s tím, že do měsíce budu OK. První měsíc nemoci jsem nebyla schopná sedět a vleže jsem i jedla. Do listopadu jsem nebyla schopná vyjít na denní světlo bez slunečních brýlí. Přestala jsem poslouchat hudbu, protože se mi z ní dělalo špatně. teď je začátek března a já jsem stále na neschopence. Myslela jsem, že už mi je líp, ale minulý týden o vycházkách jsem omdlela na poště a o víkendu v noci jsem omdlela po cestě na záchod. Na první pohled vypadám zdravě, ale po jakékoliv aktivitě jsem nesnesitelně unavená. Moje nejbližší okolí to chápe, ale další známí nejspíš mají pocit, že si vše vymýšlím. Občas je dost náročné nezačít propadat sebelítosti, ale nejvíc mě drží můj přítel, který je mi celou dobou oporou. Všem nemocným přeji chápavé okolí a mnoho duševních sil.

 

» 29.1.2010 (Petra)

Ahoj, klíšťovou encefalitidu jsem prodělala před 17 lety. To mi bylo 7 let. Hodně se píše, že děti mají lehčí průběh, ale to u mě bohužel nebylo. I když z dětství si moc věcí nepamatuji, scény, jak se kroutím bolestí hlavy, jak mě vezou do nemocnice a spoustu dalších si pamatuji, jako by to bylo včera. Ale možná to bylo způsobeno tím, že mi na ní přišli až hodně pozdě. Prvně to měla být jen chřipka a když už mě bolely svaly a klouby a nemohla se moc hýbat, označila mě doktorka za lenocha. Teprve až jsem nemohla vstát z postele mě přijali do nemocnice, kde jsem strávila měsíc. A bohužel i po 17 letech mám stále bolesti hlavy, špatnou rovnováhu a zhoršené soustředění.

 

» 16.12.2009 (Lenka)

Ahoj, já jsem prošla klíšťovkou 07/2008 a dodnes se stím neumím vypořádat. Po týdnu teplot (k 39°C) jsem si došla k lékařce, s tím že jsem měla klíště. Nevěřila, po dalšim týdnu nevolností se opět dostavila teplota okolo 40°C, motolice, zhoršení vidění, přestala jsem cítit nohy.
Po pobytu 14dní v nemocnici, jsem nebyla měsíc schopna být sama, neustále musel být někdo sem mnou, a dobrých půl roku mi pomáhala mamka a ceké okolí s domácností a dětmi . Je to již rok a půl, bolest hlavy ustoupuje, třes ruky zůstal, a oči při únavě zlobí, neustále mi hučí v uších. Nezvládám psychické vypětí a jakoukoliv fyzickou práci dělám minimálně 3x déle než před nemocí. Zůstává problém s koncentrací a soustředěním. Lékaři prohlásili, že na venek vydámám velice dobře a to uvnitř se prý dá zakamuflovat. Začala jsem navštěvovat psychologa. Přes všechno můžu doporučit co nejvíce odpočívat, teď přes vánoce se nestresovat a užívat pohodu a klid

 
 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj